Connect with us

Etkinlikler

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2012 Sonuçları

Yayın Tarihi:

on

Türkiye’nin önde gelen ambalaj sanayicilerinin üyesi olduğu Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin düzenlediği 2012 yılı Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın ödülleri 3 Eylül 2012’de İstanbul’da yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Törende 14 altın, 16 gümüş, 20 bronz ve 77 yetkinlik ödülü verildi.


Dünya Ambalaj Örgütü (WPO – World Packaging Organization) tarafından akredite edilerek yetkinliği tanınmış bir yarışma olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda 2 gümüş, 2 bronz ve 10 yetkinlik ödülü alan Anadolu Cam, toplamda 14 ödüle layık görüldü.

Türk firmalarının yurtiçinde ve yurtdışında üretmiş oldukları ve piyasaya sürdükleri ürünleri ile katıldıkları yarışmada ürünler, aralarında içecekler, gıda, sağlık ve güzellik ürünleri kategorilerinin de bulunduğu 11 farklı kategoride yarıştılar.

Yarışmaya katılan ürünler jüri üyelerince içerdiği ürünü koruma ve saklama yeterlilik ve başarısı, ambalajın biçiminin yeni, özgün, farklı ve ilgi çekici olması, kullanma, doldurma, boşaltma, açma ve tekrar kapatma yeterlilik ve kolaylığı, grafik tasarımı, üretim kalitesi, nihai satış noktalarında başarılı sergilenmeye uygunluğu gibi kriterlere göre değerlendirildiler.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasının asıl hedefi, Türkiye’de ve yurtdışında farklılıklarıyla öne çıkan ürünlerin geliştirilmesi, ambalajların özgün tasarımlarının ne kadar önemli olduğunun anlaşılmasıdır. Buna göre yarışmaya katılan ürünlerden 77’si “Yetkinlik 2012” ödülüne layık görüldü. Yetkinlik ödülüne layık görülen bu ambalajlar arasında yeniden değerlendirme yapılarak, kendi kategorileri içerisinde altın, gümüş ve bronz ödülleri alacak ürünler belirlendi. Yarışma kuralı uyarınca “Yetkinlik 2012” ödülüne layık görülen ambalajlar WPO’nun düzenlediği WorldStar Yarışması da dahil uluslararası yarışmalara katılma hakkı kazandılar.

Anadolu Cam’ın aldığı ödüller:

İçecekler Kategorisi

Gümüş Ödül
Doğanay Şalgam Suyu Şişesi

Bronz Ödül
Sırma Su Şişesi

Yetkinlik Ödülleri
Promosyon Şişe Tasarımı
Doğanay Limonata Şişesi
Sırma Shorle Şişesi
Svarovsky Votka Şişesi

Gıda Kategorisi

Gümüş Ödül
Ofea Sprey Zeytin Yağı Şişesi

Bronz Ödül
Tamek Reçel Kavanozu

Yetkinlik Ödülleri
Balderesi Bal Kavanozu
Doğanay Sirke Şişesi

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler