Connect with us

Etkinlikler

Borealis ve Borouge, Plast Eurasia 2012’de

Yayın Tarihi:

on

Kimyasal ve yenilikçi plastik çözümlerinin önde gelen tedarikçilerinden Borealis ve Borouge, Plast Eurasia 2012 İstanbul’da, Avrasya’nın üretim sektörlerindeki sürdürülebilirlik, imalat ve nihai ürün performans sorunlarını ele alan ilgi çekici olanakları hayata geçirecek.

Borealis ve Borouge tarafından sunulan; ambalaj, medikal, otomotiv ve altyapı sektörlerine yönelik hizmet veren plastik imalatçılarına ve nihai ürün üreticilerine zaman ve kaynak tasarrufu sağlayan, ürün niteliklerini ve estetiği zenginleştiren, yaşamı kolaylaştıran polyolefin yenilikleri sergilenecektir. En yeni polipropilen (PP) ve polietilen (PE) malzemeleri barındıran nitelikli uygulamalar, Borealis ve Borouge’un daha verimli ve çevresel açıdan sürdürülebilir üretimin yanı sıra yüksek kaliteyi ve farklılaşmayı desteklemeye olan bağlılığını yansıtmaktadır.

 

Gelişmiş ambalaj çözümleri

Gelişmiş ambalaj sektöründe kullanımı kolaylaştıran ve tasarım cazibesi olan ürünlere olan talep sürekli artmaktadır. Bu noktada, soyulabilir saydam kapak filmleri ve kendi üzerinden soyulan uygulamalar için yeni iki adet PP malzeme tanıtmaktayız:

Borpeel™ WD955CF ve Steripeel™ WE950CF. Bu ürünler üstün optik özellikleri ve yüksek şeffaflığı ile geniş bir uygulama alanı sağlamaktadır.

Ayrıca firmamız tarafından geliştirilmiş olan Borealis Çekirdeklendirme Teknolojisi (Borealis Nucleation Technology- BNT) sert ve hafifletilmiş ambalajlama ürünlerinin imalatında PP’nin performans ve mukavemetini 2 (4) Borealis AG ı IZD Tower ı Wagramer Strasse ı 17-19 A-1220 ı Austria Tel +43 (0) 1 22 4000 ı Fax +43 1 22 400 333 ı www.borealisgroup.com reg no FN 269858 a

iyileştirmesine ek olarak, daha hızlı baskı, enerji tasarrufu ve kalıp çevrim süresini kısaltmak sureti ile üretiminizi verimli kılar. BNT’nin tüm avantajlarını içeren piyasaya sunduğumuz yeni ürünlerimiz; BorPure™ RF490MO, BorPure™ RJ766MO ve Bormod™ BH381MO’dur.

BorPure RF490MO şeffaf ve opak olmayan renkli vidalı kapakların üretiminde yüksek performans sağlar ve beraberinde %10’a kadar daha hafif ürün, %10’a kadar çevrim süresinde azalma ve %5’e kadar düşük enerji tüketim imkanları sunar. BorPure RJ766MO mükemmel organoleptik özellikler sunan şeffaf ince cidarlı gıda ambalajları için yüksek akışkanlıklı bir çözümdür. İyi darbe dayanımı ve üst-üste yükleme direnci ile birlikte hızlı çevrim sürelerine imkan tanır. Ve nihayet Bormod BH381MO, endüstriyel boya kovaları, gıda, kendin-yap (DYI) ve diğer gıda malzemeleri üreticilerinin sürdürülebilirliğini ve ürün kalite hedeflerini desteklemek için çok yüksek sertlik, mükemmel akışkanlık ve darbe dayanım özellikleri sunar. Daha düşük işleme sıcaklıkları ve enjeksiyon basınçları, karmaşık yapılı parçalar da dahil olmak üzere üretimde çevrim süresi avantajı yaratır.

Hafifletilmiş enjeksiyon ambalaj çözümlerine ek olarak, Borealis ve Borouge sağlık hizmetleri sektöründe ilaç ve tanı ambalajlama ihtiyaçlarının zorlu şartlarını karşılayan Bormed ™ polyolefinlerin tüm serisini sunacaktır.

Otomotiv sektöründe çözümler

Yenilikçi parçalar ve kaput altı uygulamalar, öncü Xmod™ kısa cam elyaf (SGF) ile güçlendirilmiş PP malzemelerin, global otomotiv orijinal ekipman üreticileri (OEM) ve bir numaralı tedarikçileri (Tier Ones) için katma değerini gösterecektir. Bu malzemeler, geleneksel yüksek yoğunluklu mühendislik plastikleri için bir alternatif sağlar ve karşılaştırılabilir mekanik özellikleri, ses-emme avantajı, ağırlık azaltma potansiyeli ve proses performansı yararları sunar. Xmod™ GB477HP mükemmel bir örnektir. Bu ürün, ön uç taşıyıcıları, pedal taşıyıcıları ve arka bagaj taşıyıcılarında kullanılır. Enjeksiyon kalıplama için tasarlanmış olan, Xmod GB477HP, yapısal parçalar için gereken muazzam sertliğinin yanı sıra nemden bağımsız niteliktedir.3 (4) Borealis AG ı IZD Tower ı Wagramer Strasse ı 17-19 A-1220 ı Austria Tel +43 (0) 1 22 4000 ı Fax +43 1 22 400 333 ı www.borealisgroup.com reg no FN 269858 a

Alt yapı çözümleri

Borealis ve Borouge, boru sektörü için sürdürülebilir ve yüksek performanslı çözümlere desteğini yansıtan, damla sulama uygulamaları için tasarlanmış yeni ürün ailesi Borstar® Aquility™ ‘yi sunacaktır;. Lansmanını yapmış olduğumuz Renklendirilmiş Borstar® Aquility™ HE3408 ve Naturel Borstar®Aquility™ ME3407, damla sulama uygulamasına özel geliştirilmiştir ve bu PE malzemeler verimliliği optimize eder, su tasarrufu sağlayan ince cidarlı yuvarlak ve yassı damla sulama boruları üretiminde maliyet avantajı sağlar.

Kablo ve Tel sektörü için yeni lanse edilen Borlink™, güç kabloları çözümleri konusunda, geniş deneyimimizi, uzmanlığımızı ve desteğimizi bir araya getiren teknoloji platformudur. Borlink™ elektrik ağları ve şebekelerin yanı sıra insanların enerjiye erişimlerini daha verimli kılmak için, teknolojiyi, ürünleri ve uzmanlığı birbirine bağlayan kablo sanayi için özel oluşturulan bir platformdur.

Borealis Polyolefinler Başkan Yardımcısı Alfred Stern, “Plastik, temiz suya erişim sağlayarak veya otomobillerden kaynaklanan emisyonları azaltarak yaşam kalitemizin artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır,” açıklamasında bulundu ve “Biz, standımızda sergilenen ürünlerde de görülebileceği gibi yenilikçi çözümlerimizden bu bölgedeki üreticilerin yararlanması için etkin adımlar atıyoruz” diye devam etti.

Borouge Pte Ltd Orta Doğu, Afrika ve Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Hussain Sultan Ahmad Lootah, “Borealis ve Borouge olarak Avrasya pazarlarında büyüyen talebi desteklemeye kararlıyız,” dedi. “Biz, bölgenin plastik imalatçılarının, üreticilerinin ve marka sahiplerinin, pazarlarında uzun vadeli yer edinebilmeleri için ihtiyaçları olan verimlilik, yüksek kalite ve çevre ile ilgili faydalara ulaşmalarını sağlamak amacındayız” diye devam etti.4 (4) Borealis AG ı IZD Tower ı Wagramer Strasse ı 17-19 A-1220 ı Austria Tel +43 (0) 1 22 4000 ı Fax +43 1 22 400 333 ı www.borealisgroup.com reg no FN 269858 a

Daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçin:

Virginia Mesicek, Dış İletişim Müdürü

Tel. +43 1 22 400 772, virginia.mesicek@borealisgroup.com

 Borealis ve Borouge Hakkında

Borealis, toplum için değer yaratan kimyasal ve yenilikçi plastiklerin önde gelen tedarikçisidir. 2011 yılında 7.1 milyar Euro’luk satış hacmi, 120’den fazla ülkede müşterileri ve dünya çapında 5300 çalışanı bulunan Borealis’in %64’ü Abu Dabi’deki International Petroleum Investment Company’ye (IPIC) ve %36’sı Avrupa’nın önde gelen enerji grubu olan OMV’ye aittir. Borealis’in genel merkezi Viyana, Avusturya’dadır ve Avrupa ile Amerika’da üretim bölgeleri, geliştirme merkezleri ve müşteri hizmetleri merkezleri bulunmaktadır.

 Borealis ile dünyanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) arasındaki ortaklıktan doğan Borouge ile, şirketin ayak izleri Orta Doğu’ya, Asya Pasifik Bölgesine, Hint Alt Kıtasına ve Afrika’ya kadar uzanmıştır. 1998 yılında kurulan Borouge yaklaşık 1.600 kişiye istihdam sağlamaktadır ve 50’den fazla ülkede müşterileri bulunmaktadır. Genel merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi’de ve Singapur’dadır.

 Benzersiz Borstar ® ve BorlinkTM teknolojilerine ve poliolefinlerdeki 50 yıllık tecrübesine dayanarak, Borealis ve Borouge altyapı, otomotiv ve ileri düzey ambalajlama gibi önemli endüstrileri destekler. Buna ek olarak Borealis melamin ve bitki besinlerinden fenol ve asetona kadar geniş bir baz kimyasallar yelpazesi sunar.

Bugün Borealis ve Borouge, %26’lık kısmı Abu Dabi’de kısa süre önce tamamlanan kapasite genişletme çalışmasının sonucu olan, yıllık 5.4 milyon tonluk polyolefin (polietilen ve polipropilen) üretim kapasitesine sahiptir. Borouge 3 tesisinin genişletme çalışması 2013 yılının sonunda tamamlanacak ve yıllık 2.5 milyon tonluk (t/y) ilave kapasite 2014 yılının ortalarında tamamen faaliyete geçecektir. Şirketler, dünyanın her yerindeki müşterilerinin tedarik zinciri içinde her zaman tedarik güvenliğine, ürün kalitesine ve tutarlılığa güvenebilmelerini sağlamak için yatırım yapmaya devam etmektedir.

 Borouge ve Borealis, Responsible Care® prensiplerine sıkı sıkıya bağlıdır ve proaktif olarak Water for the World™ girişimleri vasıtasıyla dünyadaki su ve sağlık konularıyla ilgili sorunlara yönelik katkılarda bulunmaktadır.

Borpeel, Steripeel, BorPure, Bormod, Xmod, Aquility, Borlink ve Water for the World Borealis grubunun ticari markalarıdır.

Borstar, Borealis grubunun tescilli ticari markasıdır.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement

Etkinlikler

Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Hazırlıkları Başladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından PAGEV iş birliğinde düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2022 fuarı, 23-26 Kasım 2022 tarihleri arasında 31. kez sektör profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Fuar 30. Yılında 60 Bini Aşkın Ziyaretçiyi Ağırladı

2021 yılında 120 bin metrekarelik alanda 854 katılımcı firma ile 60.742 ziyaretçiyi bir araya getiren fuar, önemli iş bağlantılarına sahne oldu. 138 ülkeden 8.971, Türkiye’nin dört bir yanından 51.771 ziyaretçiyi, Rusya’dan Ortadoğu ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyayı temsil eden 39 ülkeden 900’ün üzerinde alım heyetini ağırlayarak katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı.

Fuar Katılımcı ve Ziyaretçilerin Beklentilerini Fazlası İle KarşıladıKatılımcıların %95’inin 2022 yılında da katılımcı olarak fuarda yerlerini alacağını belirttiği 2021 fuarından, ziyaretçilerin %92’si memnun ayrıldı.

Katılımcılar, fuara katılma amaçları olan şirket imajını güçlendirmek, yeni ürün/hizmet tanıtmak, ulusal ve uluslararası pazardan müşteri kazanmak, mevcut iş bağlantılarını güçlendirmek ve yeni iş bağlantıları kurmak, rekabetten geri kalmamak gibi konularda fuarın beklentilerini fazlasıyla karşıladığını belirtti.

Fuar Plastik Sektörünün Ticaret Noktası Olma Konumunu Sürdürdü

Fuarı ziyaret etme amaçları arasında en ön sıralarda yenilikleri görmek

buy kamagra

, yeni tedarikçiler bulmak ve ürün sipariş etmek olan ziyaretçilerimizin %35’i fuar esnasında sipariş verdiğini ve %64’ü fuardan sonra sipariş vermeyi planladığını ifade etti.

Fuar ziyaretçilerinin %21’ini karar vericiler, %16’sını üst düzey yöneticiler, %53’ünü yöneticiler oluşturdu. Fuarda aradıkları ürün ve hizmet çeşitliliğini bulan ziyaretçilerin %95’i fuar tekrar ziyaret etmeyi düşündüğünü belirtti.

  1. Yılın Hazırlıkları Çoktan Başladı

Fuar esnasında katılımcılarından 23-26 Kasım 2022 için ön talepleri toplamaya başlayan fuarın satışları Mart ayında başladı. Hazırlıklarını erkenden başlatmak ve fuarın sunduğu fırsatlardan maksimum faydayı sağlamak isteyen eski katılımcıların yanı sıra yeni katılımcılardan da yoğun ilgi var.

Detaylı bilgi için;

info@plasteurasia.com

www.plasteurasia.com

Devamını Oku

Etkinlikler

CHINAPLAS’ın Tema Rengi Yeşil

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

“Çift karbon çağının” ortaya çıkışı, karbon emisyonlarının azaltılmasına yönelik daha fazla çabayı tetikledi. Birçok ülke, bölge ve kimya kuruluşu net sıfır emisyon ve karbon nötrlüğü hedefini belirlemiştir. Yeşil ve düşük karbon, plastik ve kauçuk endüstrilerinde sıcak bir konu haline geldi. 25-28 Nisan tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan CHINAPLAS 2022, yenilikçi yeşil çözümler başlatmak için dünyanın her yerinden 4.000’den fazla önde gelen katılımcıyı bir araya getirecek. CHINAPLAS 2022’de karbon nötrlüğü ve sürdürülebilir kalkınma gibi yeşil konulara odaklanan birçok kaçırılmayacak eşzamanlı etkinlik düzenlenecek.

Plastik Geri Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi Konferansı: İlham Veren Yeşil Fikirler
Küresel döngüsel ekonomideki makro eğilimler nelerdir? Sıcak konular ve teknolojiler nelerdir? CHINAPLAS 2022’den bir gün önce Şanghay’da düzenlenecek 3. CHINAPLAS x CPRJ Plastik Geri Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi Konferansı ve Vitrini’ne katılarak

buy cheap kamagra oral jelly

, ilgili politikalar ve sektör trendleri hakkında görüşlerini paylaşacak ünlü konuşmacılardan yanıtlar alabilirsiniz. , hem de yenilikçi çözümlerin vitrini.

Farklı ülke ve bölgelerden devlet yetkilileri, sanayi kuruluşlarının temsilcileri, markalar, makine ve malzeme tedarikçileri davetlidir. %60’tan fazlası nihai ürün/hedefli üreticiler olan 400’den fazla endüstri seçkinine çevrimiçi ve çevrimdışı 50’den fazla konuşma sunacaklar. Konferans, plastik geri dönüşümü için uluslararası eğilimler ve en son politikalar, başarılı vakalar ve geri dönüşüm deneyimlerindeki başarılar ve yenilikçi fikirler gibi konulara odaklanarak, Asya’daki ve genel olarak dünya çapındaki plastik geri dönüşüm endüstrisinin manzarasını ve beklentisini özetleyecek.

Konferansta karbon nötrlüğü, PCR/PIR yenilenebilir plastikler, geri dönüştürülmüş okyanus plastikleri, mono-materyaller, geri dönüşüm için eko-tasarım/tasarım, kimyasal geri dönüşüm, plastik geri dönüşümü için yenilikçi çözümler ve yeni teknolojiler üzerine tartışmaları kolaylaştırmak için tematik seminerler düzenlenecek. geri dönüştürülmüş malzemeler için. Aynı zamanda, plastik geri dönüşümü kapsamında dünyanın önde gelen kuruluşları, yeni malzemeler, teknolojiler ve otomasyon için en son çözümlerini sergileyecek. Uzmanlar ayrıca en son teknolojik başarılarını tanıtacak ve katılımcılarla etkileşime girecek.

Sürdürülebilirlik Rezonatörü: Yeşil Kalkınma Korosu
CHINAPLAS 2022’de Sustainability Resonator adlı kalabalık yaratan bir yerleştirme sanatı kurulacak. Enstalasyonun oluşturulmasına binlerce konuşmacı sesleriyle katıldı. Her ses hücresi benzersizdir. İzleyiciler Sürdürülebilirlik Rezonatörüne girdiğinde ve her bir “ses hücresinde” depolanan ses üretilir. Kendi kendilerine rezonansı tetiklemek için sesleri cep telefonundan dinleyebilirler.

Ses dalgaları (sesler) düşüncelerin temel taşıyıcılarından biridir. Çoğu iletişim, bilgi, duygu ve fikir kaynağını sesin iletilmesinden alır. CHINAPLAS’ın organizatörü, dünyanın her yerinden çevre koruma ve sürdürülebilir kalkınma için sesler topluyor. Sürdürülebilir malzemeler, 3D baskı ve parametrik tasarım sayesinde toplanan sesler, kalabalık yaratan bir yerleştirme sanatı olarak görsel olarak sunuluyor.

Kampanya, CHINAPLAS organizatörü ve genç bir sanatçı olan Alex Long tarafından, tüm dünyadaki plastik ve kauçuk endüstrilerinden, kuruluşlardan, akademik kuruluşlardan işletmelerin katılımıyla başlatıldı. “Çevre koruma, geri dönüşüm, plastik sektörünün geleceğini birlikte şekillendirme, katmanlı üretim, çapraz inovasyon, biyolojik bozunma ve sürdürülebilir kalkınma” fikirlerini yaymak, tüm sektörün, tüm toplumun ve tüm insanlığın dikkatini plastik üzerine çekmek için tasarlanmıştır. geri dönüşüm teknolojisi, çevre koruma ve sürdürülebilir kalkınma “Sürdürülebilir kalkınma için sesinizi” tüm dünyada duyurmak için lütfen QR koduna uzun basın veya burayı tıklayın.

Tech Talk: Yeşil Teknolojiler İçin Bir Vitrin
“Yeşil”, Tech Talk konularından CHINAPLAS 2022’nin bir odak noktası olarak görülecektir. Bu eşzamanlı etkinlik, antibakteriyel çözümler, yüzey işleme çözümleri, kalıp içi elektronik çözümler, 5G uygulamaları, çevre dostu çözümler, hafif çözümler, yenilikçi malzemeler dahil olmak üzere 8 tema altında bir dizi açık forumdur ve bunlardan son üçü daha alakalıdır. yeşil teknolojiler ve geliştirme.

Etkinliğe plastik ve kauçuk sektörlerinin önde gelen firmaları katılacak. Gunagdong Guangshan New Material Co., Ltd. çift karbon hedefleri/plastik poşet yasağı bağlamında alev geciktirici geliştirme fikirleri hakkında bir konuşma yapacak; Ningbo Topcentral New Material Co., Ltd. sıfır karbonlu, özelleştirilmiş ve kapsamlı PCR malzemelerinin yanı sıra fu’nun inovasyonunu ve uygulamasını keşfedecek.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında 60 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Dünya plastik endüstrisi, 30’uncu kez bölgedeki sektörün en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul’da buluştu. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve PAGEV iş birliğiyle düzenlenen fuar, 4 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. 120 bin metrekarelik alanda 854 katılımcı firma ile 60.742 ziyaretçiyi bir araya getiren fuar, önemli iş bağlantılarına sahne oldu. 138 ülkeden 8.971, Türkiye’nin dört bir yanından 51.771 ziyaretçiyi, Rusya’dan Ortadoğu ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyayı temsil eden 39 ülkeden 900’ün üzerinde alım heyetini ağırlayarak bu seneki ziyaretçi sayısında rekora imza attı. Fuar, yarattığı katma değerle plastik endüstrisinin geleceğine projeksiyon tuttu.  

Plast Eurasia İstanbul’un geçtiğimiz fuarlarda olduğu gibi bu sene de plastik sektörünün ticari faaliyetlerine büyük bir açılım getirdiğini belirten Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, “Fuarımızı 30’uncu yılın verdiği coşkuyla hem katılımcı ve ziyaretçi sayıları hem de yarattığımız iş hacmi açısından her zamankinden daha büyük bir başarıyla tamamladık. Fuarımız sektör temsilcilerimiz için verimli iş birliklerine sahne oldu. plastik sektörü, fuarımız aracılığıyla sektörün yıllık ihracat bilançosuna nitelikli bir değer kazandırdı” dedi.

Plastik makinelerinden makine yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallardan ısı kontrol cihazlarına kadar plastiğin alanına giren en yeni ürün ve teknolojilerin sergilendiği Plast Eurasia İstanbul, yüksek katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla 1-4 Aralık 2021 tarihlerinde uluslararası düzeyde verimli iş birliklerine elverişli ortam sundu. 60 bini aşan rekor bir ziyaretçi sayısı ile kapılarını kapatan fuar, ziyaretçilerini 120 bin metrekarelik alandaki fiziksel fuar ortamının yanı sıra, Tüyap’ın geliştirdiği online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda bir araya getirdi. Program sayesinde görüşmelerine fuar öncesinde başlayan katılımcı ve ziyaretçiler, fuar sırasında online ortamda görüşmelerini kesintisiz sürdürdü. Katılımcı ve ziyaretçiler 17 Aralık tarihine kadar bu platform üzerinden görüşmelerine devam edebilecek. Online platformu kullanan ziyaretçilerin %86’sı platformdan memnun kaldığını ifade etti.

“Sektör temsilcilerine yeni başarı hikayeleri kazandıracağız”

30 yıldan bu yana kesintisiz olarak gerçekleştirdikleri Plast Eurasia İstanbul ile dünya plastik endüstrisini İstanbul’da bir araya getirdiklerini belirten Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal

buy cheap kamagra online

, “Bu sene 30’uncu yılımızın verdiği coşku, katılımcı ve ziyaretçi sayılarımıza ve fuarın yarattığı iş hacmine yansıdı. Son düzenlediğimiz fuarda yurt dışından 7 bin 801, yurt içinden 44 bin 560 olmak üzere toplam 52 bin 361 ziyaretçimizi ağırlamıştık. Bu sene bu rakamın çok daha üzerine çıkmayı başardık. 138 ülkeden 8.971, Türkiye’nin dört bir yanından 51.771 olmak üzere 60 binin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdık. Yarattığı iş hacmiyle ihracat faaliyetlerini artırmaya odaklanan sektör temsilcilerimizin bu hedeflerine ulaşmalarına kılavuzluk ettik. Yurt dışı ofislerimiz ve alım heyeti programımızın sinerjisi, bu sene de rekor getirdi. MyTüyap ile Business Connect Programı aracılığıyla fuarlarımızın etki alanını daha da genişlettik. Dünya plastik endüstrisini tek çatı altında bir araya getirdiğimiz fuarımızla sektörümüzü 2022 ve sonrasına hazırladık. Elde ettiğimiz bu başarının sektör temsilcilerimize yeni başarı hikayeleri kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.801, yurt dışında ise 39 ülkede 197 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 331 bin 643 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 66 milyon 255 bin 558 ziyaretçiyi ağırladı. Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 7 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. İstanbul Büyükçekmece’de yer alan Tüyap Fuar Merkezi, 120.000 metrekare kapalı, 25.000 metrekare açık olmak üzere, toplam 145.000 metrekarelik alanıyla dünyanın dev buluşmalarına sahne oluyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler