Connect with us

Etkinlikler

Borealis ve Borouge, Plast Eurasia 2012’de

Yayın Tarihi:

on

Kimyasal ve yenilikçi plastik çözümlerinin önde gelen tedarikçilerinden Borealis ve Borouge, Plast Eurasia 2012 İstanbul’da, Avrasya’nın üretim sektörlerindeki sürdürülebilirlik, imalat ve nihai ürün performans sorunlarını ele alan ilgi çekici olanakları hayata geçirecek.

Borealis ve Borouge tarafından sunulan; ambalaj, medikal, otomotiv ve altyapı sektörlerine yönelik hizmet veren plastik imalatçılarına ve nihai ürün üreticilerine zaman ve kaynak tasarrufu sağlayan, ürün niteliklerini ve estetiği zenginleştiren, yaşamı kolaylaştıran polyolefin yenilikleri sergilenecektir. En yeni polipropilen (PP) ve polietilen (PE) malzemeleri barındıran nitelikli uygulamalar, Borealis ve Borouge’un daha verimli ve çevresel açıdan sürdürülebilir üretimin yanı sıra yüksek kaliteyi ve farklılaşmayı desteklemeye olan bağlılığını yansıtmaktadır.

 

Gelişmiş ambalaj çözümleri

Gelişmiş ambalaj sektöründe kullanımı kolaylaştıran ve tasarım cazibesi olan ürünlere olan talep sürekli artmaktadır. Bu noktada, soyulabilir saydam kapak filmleri ve kendi üzerinden soyulan uygulamalar için yeni iki adet PP malzeme tanıtmaktayız:

Borpeel™ WD955CF ve Steripeel™ WE950CF. Bu ürünler üstün optik özellikleri ve yüksek şeffaflığı ile geniş bir uygulama alanı sağlamaktadır.

Ayrıca firmamız tarafından geliştirilmiş olan Borealis Çekirdeklendirme Teknolojisi (Borealis Nucleation Technology- BNT) sert ve hafifletilmiş ambalajlama ürünlerinin imalatında PP’nin performans ve mukavemetini 2 (4) Borealis AG ı IZD Tower ı Wagramer Strasse ı 17-19 A-1220 ı Austria Tel +43 (0) 1 22 4000 ı Fax +43 1 22 400 333 ı www.borealisgroup.com reg no FN 269858 a

iyileştirmesine ek olarak, daha hızlı baskı, enerji tasarrufu ve kalıp çevrim süresini kısaltmak sureti ile üretiminizi verimli kılar. BNT’nin tüm avantajlarını içeren piyasaya sunduğumuz yeni ürünlerimiz; BorPure™ RF490MO, BorPure™ RJ766MO ve Bormod™ BH381MO’dur.

BorPure RF490MO şeffaf ve opak olmayan renkli vidalı kapakların üretiminde yüksek performans sağlar ve beraberinde %10’a kadar daha hafif ürün, %10’a kadar çevrim süresinde azalma ve %5’e kadar düşük enerji tüketim imkanları sunar. BorPure RJ766MO mükemmel organoleptik özellikler sunan şeffaf ince cidarlı gıda ambalajları için yüksek akışkanlıklı bir çözümdür. İyi darbe dayanımı ve üst-üste yükleme direnci ile birlikte hızlı çevrim sürelerine imkan tanır. Ve nihayet Bormod BH381MO, endüstriyel boya kovaları, gıda, kendin-yap (DYI) ve diğer gıda malzemeleri üreticilerinin sürdürülebilirliğini ve ürün kalite hedeflerini desteklemek için çok yüksek sertlik, mükemmel akışkanlık ve darbe dayanım özellikleri sunar. Daha düşük işleme sıcaklıkları ve enjeksiyon basınçları, karmaşık yapılı parçalar da dahil olmak üzere üretimde çevrim süresi avantajı yaratır.

Hafifletilmiş enjeksiyon ambalaj çözümlerine ek olarak, Borealis ve Borouge sağlık hizmetleri sektöründe ilaç ve tanı ambalajlama ihtiyaçlarının zorlu şartlarını karşılayan Bormed ™ polyolefinlerin tüm serisini sunacaktır.

Otomotiv sektöründe çözümler

Yenilikçi parçalar ve kaput altı uygulamalar, öncü Xmod™ kısa cam elyaf (SGF) ile güçlendirilmiş PP malzemelerin, global otomotiv orijinal ekipman üreticileri (OEM) ve bir numaralı tedarikçileri (Tier Ones) için katma değerini gösterecektir. Bu malzemeler, geleneksel yüksek yoğunluklu mühendislik plastikleri için bir alternatif sağlar ve karşılaştırılabilir mekanik özellikleri, ses-emme avantajı, ağırlık azaltma potansiyeli ve proses performansı yararları sunar. Xmod™ GB477HP mükemmel bir örnektir. Bu ürün, ön uç taşıyıcıları, pedal taşıyıcıları ve arka bagaj taşıyıcılarında kullanılır. Enjeksiyon kalıplama için tasarlanmış olan, Xmod GB477HP, yapısal parçalar için gereken muazzam sertliğinin yanı sıra nemden bağımsız niteliktedir.3 (4) Borealis AG ı IZD Tower ı Wagramer Strasse ı 17-19 A-1220 ı Austria Tel +43 (0) 1 22 4000 ı Fax +43 1 22 400 333 ı www.borealisgroup.com reg no FN 269858 a

Alt yapı çözümleri

Borealis ve Borouge, boru sektörü için sürdürülebilir ve yüksek performanslı çözümlere desteğini yansıtan, damla sulama uygulamaları için tasarlanmış yeni ürün ailesi Borstar® Aquility™ ‘yi sunacaktır;. Lansmanını yapmış olduğumuz Renklendirilmiş Borstar® Aquility™ HE3408 ve Naturel Borstar®Aquility™ ME3407, damla sulama uygulamasına özel geliştirilmiştir ve bu PE malzemeler verimliliği optimize eder, su tasarrufu sağlayan ince cidarlı yuvarlak ve yassı damla sulama boruları üretiminde maliyet avantajı sağlar.

Kablo ve Tel sektörü için yeni lanse edilen Borlink™, güç kabloları çözümleri konusunda, geniş deneyimimizi, uzmanlığımızı ve desteğimizi bir araya getiren teknoloji platformudur. Borlink™ elektrik ağları ve şebekelerin yanı sıra insanların enerjiye erişimlerini daha verimli kılmak için, teknolojiyi, ürünleri ve uzmanlığı birbirine bağlayan kablo sanayi için özel oluşturulan bir platformdur.

Borealis Polyolefinler Başkan Yardımcısı Alfred Stern, “Plastik, temiz suya erişim sağlayarak veya otomobillerden kaynaklanan emisyonları azaltarak yaşam kalitemizin artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır,” açıklamasında bulundu ve “Biz, standımızda sergilenen ürünlerde de görülebileceği gibi yenilikçi çözümlerimizden bu bölgedeki üreticilerin yararlanması için etkin adımlar atıyoruz” diye devam etti.

Borouge Pte Ltd Orta Doğu, Afrika ve Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Hussain Sultan Ahmad Lootah, “Borealis ve Borouge olarak Avrasya pazarlarında büyüyen talebi desteklemeye kararlıyız,” dedi. “Biz, bölgenin plastik imalatçılarının, üreticilerinin ve marka sahiplerinin, pazarlarında uzun vadeli yer edinebilmeleri için ihtiyaçları olan verimlilik, yüksek kalite ve çevre ile ilgili faydalara ulaşmalarını sağlamak amacındayız” diye devam etti.4 (4) Borealis AG ı IZD Tower ı Wagramer Strasse ı 17-19 A-1220 ı Austria Tel +43 (0) 1 22 4000 ı Fax +43 1 22 400 333 ı www.borealisgroup.com reg no FN 269858 a

Daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçin:

Virginia Mesicek, Dış İletişim Müdürü

Tel. +43 1 22 400 772, virginia.mesicek@borealisgroup.com

 Borealis ve Borouge Hakkında

Borealis, toplum için değer yaratan kimyasal ve yenilikçi plastiklerin önde gelen tedarikçisidir. 2011 yılında 7.1 milyar Euro’luk satış hacmi, 120’den fazla ülkede müşterileri ve dünya çapında 5300 çalışanı bulunan Borealis’in %64’ü Abu Dabi’deki International Petroleum Investment Company’ye (IPIC) ve %36’sı Avrupa’nın önde gelen enerji grubu olan OMV’ye aittir. Borealis’in genel merkezi Viyana, Avusturya’dadır ve Avrupa ile Amerika’da üretim bölgeleri, geliştirme merkezleri ve müşteri hizmetleri merkezleri bulunmaktadır.

 Borealis ile dünyanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) arasındaki ortaklıktan doğan Borouge ile, şirketin ayak izleri Orta Doğu’ya, Asya Pasifik Bölgesine, Hint Alt Kıtasına ve Afrika’ya kadar uzanmıştır. 1998 yılında kurulan Borouge yaklaşık 1.600 kişiye istihdam sağlamaktadır ve 50’den fazla ülkede müşterileri bulunmaktadır. Genel merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi’de ve Singapur’dadır.

 Benzersiz Borstar ® ve BorlinkTM teknolojilerine ve poliolefinlerdeki 50 yıllık tecrübesine dayanarak, Borealis ve Borouge altyapı, otomotiv ve ileri düzey ambalajlama gibi önemli endüstrileri destekler. Buna ek olarak Borealis melamin ve bitki besinlerinden fenol ve asetona kadar geniş bir baz kimyasallar yelpazesi sunar.

Bugün Borealis ve Borouge, %26’lık kısmı Abu Dabi’de kısa süre önce tamamlanan kapasite genişletme çalışmasının sonucu olan, yıllık 5.4 milyon tonluk polyolefin (polietilen ve polipropilen) üretim kapasitesine sahiptir. Borouge 3 tesisinin genişletme çalışması 2013 yılının sonunda tamamlanacak ve yıllık 2.5 milyon tonluk (t/y) ilave kapasite 2014 yılının ortalarında tamamen faaliyete geçecektir. Şirketler, dünyanın her yerindeki müşterilerinin tedarik zinciri içinde her zaman tedarik güvenliğine, ürün kalitesine ve tutarlılığa güvenebilmelerini sağlamak için yatırım yapmaya devam etmektedir.

 Borouge ve Borealis, Responsible Care® prensiplerine sıkı sıkıya bağlıdır ve proaktif olarak Water for the World™ girişimleri vasıtasıyla dünyadaki su ve sağlık konularıyla ilgili sorunlara yönelik katkılarda bulunmaktadır.

Borpeel, Steripeel, BorPure, Bormod, Xmod, Aquility, Borlink ve Water for the World Borealis grubunun ticari markalarıdır.

Borstar, Borealis grubunun tescilli ticari markasıdır.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler