Connect with us

Etkinlikler

Bulgaristan ve Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Yayın Tarihi:

on

İZFAŞ ve EGEPLASDER işbirliğiyle 11 – 14 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen PLASTECH – 2. Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı’nda BAP (Bulgaristan Plastik Sanayicileri Derneği) Başkanı Venelin Marinov ve PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci arasında, iki ülkenin sanayi ve ticari konularında işbirliklerinin artırılması amacıyla anlaşma imzalandı.

PAGDER, İngiltere Plastik Sanayicileri Federasyonu BPF, Hindistan Plastik Sanayicileri Derneği OPPI ve İtalya Plastik ve Kauçuk Makineleri Üreticileri Birliği Assocomaplast’tan sonra Bulgaristan Plastik Sanayicileri Derneği BAP ile de işbirliği anlaşması imzaladı.

Bulgaristan ve Türkiye plastik ve plastik işleme makineleri sektörlerinin güçlü olan yönlerinin karşılıklı olarak en yararlı biçimde kullanılabilmesi amacıyla imzalanan anlaşma çerçevesinde taraflar, ülkelerin plastik ve plastik işleme makinelerinin gelişimine yönelik olarak ortak çalışmalar sürdürecek; sektörlerinin güçlü yönlerinden karşılıklı olarak azami şekilde yararlanabilecek.

Yapılan anlaşma kapsamında dernekler arasında istatistiki, pazar, teknoloji ve  çevre konularında bilgi paylaşımlarında bulunulacak. Ayrıca, her iki ülkede düzenlenen plastikle ilgili fuarlar desteklenecek ve karşılıklı fuarlara iştirak edilmesi sağlanacak. Seminer, eğitim ve konferans gibi ortak aktiviteler düzenlenecek ve bu aktivitelere her iki ülkeden katılım sağlanacak.

İki ülke arasında hammadde, mamul ve makine dış ticaretini ve karşılıklı yatırımları geliştirmek amacıyla, alım ve yatırım talepleri de üyelere iletilecek ve bu amaçla karşılıklı ziyaretler, B2B toplantıları düzenlenecek.

PAGDER Hakkında

Üstlendiği misyonu 40 yılı aşan bir süre içinde, başarı ile sürdürmekte olan Plastik Sanayicileri Derneği – PAGDER, Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları aynı çatı altında toplamak amacıyla 1969 yılında kurulmuştur.

PAGDER, 350’yi aşkın yakın üyesi ile Türkiye Plastik ve Plastik İşleme Makineleri sektörünün en etkin sivil toplum örgütüdür.

PAGDER, Ulusal ve uluslararası platformlarda plastik sektörümüzü temsil edebilen, haklarını koruyabilen, gelişmeler karşısında öncü, gündem belirleyici ve söz sahibi olabilen sektörel bir sivil toplum örgütü olma vizyonunu taşımaktadır.

Türkiye plastik sektörünü bir bütün olarak geliştirmek ve ülkemizi dünya plastik pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek için ortamlar yaratma misyonunu üslenen PAGDER, sektörün en zayıf yönlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesini kendisine görev edinmiştir.

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler