Connect with us

Sektör Haberleri

Clariant Entegre Raporu: sürdürülebilirliği güçlendirdi

Yayın Tarihi:

on

Muttenz, 17 Mart 2021 – Odaklanmış, sürdürülebilir ve yenilikçi bir özel kimya şirketi olan Clariant 2020 Entegre Raporunu yayınladı. Hem somut hem de soyut olanı da gözden geçirerek şirketin tüm paydaşları için değer yaratmaya yönelik çok boyutlu yaklaşımında işinin mali ve mali olmayan yönlerini şeffaflık sağlıyor.

“Into the New” başlıklı rapor, Clariant’ın çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) performansına dalıyor ve şirketin ticari faaliyetlerinin, kurumsal vatandaşlık faaliyetlerinin ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH’ler) ile ilgili işbirliklerinin etkisini değerlendiriyor.

Clariant, hızla değişen dünyamızın geleceğini yalnızca ürünleri ve çözümleri ile değil, aynı zamanda dünya genelindeki çalışanları aracılığıyla da aktif olarak şekillendiriyor. Entegre Rapor 2020, vizyonları ve bağlılıkları ile yeniliklere yön veren bu değişim yaratanlardan bazılarını sergiliyor.

“Entegre raporlamaya sürekli bağlılığımızın bir parçası olarak, tüm paydaşlarımızın güvenini güçlendirmek için Clariant’ın iş faaliyetlerinde çevresel, sosyal ve yönetişim performansı üzerindeki yansımasını arttırma yönünde. Clariant Yönetim Kurulu Başkanı Hariolf Kottmann, Clariant’ın SKH’lere aktif olarak katkıda bulunmak için değişimi nasıl yönlendirdiğine dair şeffaf bir bakış açısıyla rapor, sürdürülebilirliğe bütüncül bir yaklaşımın önemini vurguluyor, “dedi.

Clariant, şirketin sürdürülebilirlik stratejisini desteklemek için çevrimiçi Entegre Rapor’a daha fazla odaklanmaya karar verdi. Bu nedenle, Kurumsal Yönetim Raporu, Tazminat Raporu, Mali Rapor ve GRI raporu dahil olmak üzere 2020 için tam Entegre Rapor, reports.clariant.com adresinden çevrimiçi olarak mevcuttur ve yalnızca İngilizce olarak PDF dosyası olarak indirilebilir. Özet sağlayan raporun kısa versiyonu İngilizce ve Almanca olarak basılı kopya olarak sunulacak ve Clariant web sitesinden sipariş edilebilecek.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler