Connect with us

Genel

Hakan Plastik 2011 yılı en fazla yatırım yapan firma ödülünü aldı

Yayın Tarihi:

on

Şanlıurfa’nın ticari hacmini geliştirmeyi amaçlayan ve bölgeye dönük yatırımların artması yönünde çalışmalar yürüten ŞUTSO (Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası) ve Şanlıurfa Ticaret Borsası’ nın ortaklaşa düzenlediği törende, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ nin iştiraki ile  “2011 Yılı En Fazla Yatırım Yapan Firma”  ödülü Hakan Plastik’ e verildi. Ödül, TOBB Başkanı Sayın M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU tarafından Hakan Plastik Boru ve Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Yardımcısı Sn. Nusret ATİK’ e takdim edildi.

Hakan Plastik Genel Müdürü Sn. Ali KARADENİZ, ödül ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Hakan Plastik’ in planlı büyüme hedeflerini hız kesmeden gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi; “Biz Türkiye için üretiyor ve yine Türkiye için çalışıyoruz. Sektörümüze de farklı ve yenilikçi açılardan bakıyoruz.  Şanlıurfa’ ya yaptığımız yatırımın ve bölgenin sanayi kalkınmasına sağladığı katkının ödüllendirilmiş olması mutluluk verici bir husustur. Bu sorumlulukla hareket edip, yolumuza emin adımlar atarak devam edeceğiz. ŞUTSO (Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası) ve Şanlıurfa Ticaret Borsası yetkililerine, verilen ödülle ilgili ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. ” dedi.

   “Şanlıurfa’ ya yatırımı gönül rahatlığıyla yaptık.”

Şanlıurfa’ nın fabrika yatırımı için tercih edilmesinin birçok nedeni olduğunu kaydeden Ali KARADENİZ  sözlerine şu şekilde devam etti: ” Şanlıurfa, Ortadoğu ülkelerine yakınlığı ile dış pazar potansiyeli olan bir ilimiz. Ayrıca su, toprak, güneş, tarih ve medeniyetin bir arada buluştuğu avantajlı bir konuma sahip. Tüm bunları düşünerek kurumumuzun büyüme stratejilerine paralel bir yatırım için en uygun yerin Şanlıurfa olduğunu gördük ve 1 yıl gibi kısa bir sürede yaklaşık 70 milyon dolara mal olan yatırımı gönül rahatlığıyla yaptık.” ifadelerini kullandı.

Ödül sonrası teşekkürlerini ileten Nusret ATİK,  bu ödülü almanın tüm Hakan Plastik ailesini çok heyecanlandırdığını belirterek, “Hakan Plastik, Şanlıurfa’da 2011 yılında yapımına başladığı ve 2012′ in son çeyreğinde açılışını gerçekleştireceği son teknoloji ile donatılmış, 25.000 mt2′ si kapalı alan olmak üzere toplam 106.000 mt2′ lik üretim tesisleri ile Türk ekonomisine daha fazla katma değer sağlayıp, istihdam yaratmak için çalışmaya ve büyümeye devam edecektir.” dedi.

DSİ konferans salonunda gerçekleştirilen programa, TOBB Başkanı M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU yanı sıra Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENÇ, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet YALÇIN, Belediye Başkanı A.Eşref FAKIBABA, İl Emniyet Müdürü Mehmet LİKOĞLU, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri ERTEKİN, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYA ile meclis kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler