Connect with us

Etkinlikler

IPACK 27. Yılında Yoğun Talep Gördü

Yayın Tarihi:

on

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle son yıllarda AB uyum politikaları ile beraber önemi giderek artan ambalaj ve gıda işleme sektörlerini bir araya getiren IPACK 2012 fuarı “yeniliklerle” 27. kez tarafları bir araya getirdi. Fuar, sektördeki gelişmeleri, yenilikleri, fırsatları yerinde görme ve değerlendirme fırsatı verdi. 

ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı, sona erdi. 6-9 Eylül tarihleri arasında 4 gün boyunca ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemleri sektörlerini bir araya getiren fuar, sektörde durum analizi yapılan buluşma noktası oldu.

Fuar; gıda işleme makineleri, şişe yıkama, dolum ve kolileme makineleri, dört kenarı yapışık sistemler, termoform sistemler, konveyör sistemler, zarf tipi paketleme makineleri, özel paketleme makineleri, hamur işleme makineleri, ekmek ve unlu mamul pişirme fırınları, pasta, bisküvi, çikolata ve şekerleme üretim makineleri ve ekipmanlar başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı katılımcı profili ile dikkat çekti. GIDA WorldFood 2012  ile eş zamanlı olarak 5 salonda 504 firma ve 1000’i aşkın  marka ile gerçekleştirilen IPACK 2012,  Gıda WorldFood Fuarı ile birlikte 20 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edildi.

ITE Group bünyesindeki Rosupack Moscow, Kazupack Kazakistan ve diğer IPACK Ambalaj Fuarları arasında Türkiye ayağı olarak yerini alan IPACK İstanbul, dünyanın dört bir yanında gerçekleşen IPACK Fuarları ile koordineli çalışmalar yürüterek bir dünya markası olma sürecinde hızla ilerliyor.

IPACK 2012, EUF tarafından düzenlenen İran, Azerbaycan  ve Yunanistan ’dan özel alım heyetleri  fuarı ziyaret etti. Bu heyetlerin yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere Balkan ülkelerinden ve Türk Cumhuriyetleri’nden profesyoneller ağırlandı.

IPACK, aynı zamanda 9 yıldır düzenli olarak Türkiye’nin en önemli gıda fuarı olan WorldFood Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. Bu durum sektörün gelişimi ve yeni pazarlara açılmasında büyük bir avantaj yaratıyor. GIDA WorldFood Fuarı’na katılan üreticilerin ve profesyonel ziyaretçilerin, gıda ve endüstriyel tesis yatırımları için aynı platformda bir araya gelmeleri gelecek yatırım planları açısından geliştirilebilir yönde olmasına olanak tanıyor.

Tarım makine imalatçıları, gıda imalat sanayi mensupları, otel ve otel ekipmanları satın alma yetkilileri, elektronik imalat sanayi mensupları, yaş sebze-meyve endüstri mensuplarının başı çektiği geniş bir ziyaretçi profiline sahip olan IPACK, Gıda WorldFood ile beraber toplam 45 bin metrekare alanda gerçekleştirildi. 20. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı GIDA WorldFood 2012  ile eş zamanlı yapılan IPACK 2012, bu sayede sektörün tüm taraflarını bir araya getirmiş oldu. Her iki fuarın katılımcı ve ziyaretçileri, birincil mevcut ve potansiyel iş ortaklarıyla geniş bir platformda sektörün durumunu değerlendirme, yenilikleri ve fırsatları paylaşma, sektörün gündemini belirleme fırsatı buldular.

IPACK 5-8 Eylül 2013 tarihlerinde 28. kez gerçekleştirilecek.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler