Connect with us

Genel

İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin Yeni Tebliğ

Yayın Tarihi:

on

2 Ekim 2012 tarihli ve 28429 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan “İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin 2012/15 sayılı Tebliğ” ile İran menşeli “3920.20.21.00.19 GTİP numaralı Propilen polimerlerinden üretilen Plastik levha, plaka, film, folyo ve şeritler” in ithalatına korunma önlemi getirilmesi için soruşturma başlatılmıştır.

Sözkonusu 3920.20.21.00.19 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonlu “Diğerleri” adı altında sınıflandırılan Propilenden üretilmiş plastik levha, plaka, film, folyo ve şeritlerinin ithalatında son yıllarda artış olması ve yeri üretimin bu ithalattan ciddi zarar görmesi nedeniyle Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından bu eşyanın İran’ dan ithalatına korunma önlemi getirilecektir.

Vakfımız PAGEV’ in desteklediği ve yerli üreticimizi korumaya yönelik başlatılan söz konusu eşyanın ithalalatına korunma önlemine taraf olmak isteyen firmalarımızın ve üreticilerimizin “İlgili Taraf Formu” nu doldurarak 20 gün içinde Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğüne gönderenler bu eşyanın ithalatına korunma önlemi getirilmesi için başlatılan soruşturmada taraf olabilirler. Soruşturmaya taraf olan firmalarımızın ve üreticilerimizin Vakfımızı bilgilendirmelerini önemle rica ederiz.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler