Connect with us

Genel

İmeksan Akademi, eğitsel faaliyetlerini üniversite işbirlikleriyle destekliyor

Yayın Tarihi:

on

Yılların getirdiği tecrübe ve birikimle dünya çapında projelere imza atan İmeksan firması, iş dünyasının yanı sıra eğitim alanında da ağırlığını her geçen gün daha fazla hissettiriyor. Profesyonel hayata bir adım önde başlamak ve kendini daha da geliştirmek isteyen profesyoneller için kurulan İmeksan Akademi, eğitsel faaliyetlerini üniversite işbirlikleriyle destekliyor. Yurtdışından Liverpool Üniversitesi, Türkiye’den Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve daha birçok üniversite daha İmeksan Akademi ile işbirliği yapıyor. Bu ortaklığa en son katılan üniversite ise İzmir Ekonomi Üniversitesi oldu. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden olan İzmir Ekonomi Üniversitesi, imzaladığı protokolle işbirliğini resmileştirdi.

Eğitim kurumlarının ve profesyonellerin öncelikli tercihlerinden olan İmeksan Akademi’de öğrenciler “3 boyutlu” olarak tanımlanan bir eğitim alıyor. Her biri üç ay süren ve sıra ile İmeksan Akademi Kampüsü, İmeksan Merkez ve İmeksan Fabrikasında toplam 9 aydan oluşan kapsamlı eğitimler ile adaylar kapsamlı biçimde profesyonel hayata hazırlanıyor. Gerek sertifikalı eğitim kurumları, gerekse bizzat firma bünyesindeki profesyoneller tarafından gerçekleştirilen eğitimler, İmeksan Akademi Koordinatörlüğü tarafından öğrencilerin istek ve eğilimleri de göz önünde bulundurularak kişiye özel planlanıyor. İmeksan Akademi’nin öğrencilerine verdiği başlıca eğitimler ise şu şekilde;  İklimlendirme ve Kalıp Mühendisliği, İş Hukuku, Profesyonel İşletme, Muhasebe ve Finans, Fikri ve Sınai Haklar(Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım ve Faydalı Model Başvuruları), Yabancı Dil, Akreditasyon Belgelendirme ve Kalite Güvence, Satın alma, Satış ve Pazarlama, Endüstriyel Tasarım, İnsan Kaynakları, Lojistik, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Zaman ve Stres Yönetimi.

İmeksan Akademi mezunu her bir öğrenci, ihtiyaç doğrultusunda İmeksan Menfez Klima San. Ltd. Şti.’de kendi pozisyonunu Süreç Geliştirme Direktörlüğü ile belirleyip profesyonel hayatta emin adımlarla ilerleyebilme şansı buluyor. Akademi başvuruları www.imeksanakademi.com internet sitesinden kabul ediyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler