Connect with us

PLASTİK MAKİNELERİ

Minister President impressed with Arburg and Industry 4.0 exhibit

Yayın Tarihi:

on

Lossburg. On Wednesday 26 April 2017, the Minister President of Baden-Württemberg, Winfried Kretschmann, visited Arburg at the Hannover Messe. Managing Partner Juliane Hehl and Gerhard Böhm, Managing Director Sales, extended a warm welcome to their esteemed guest. They offered him a brief introduction to the family-owned company as well as the Industry 4.0 exhibit and presented him with an individualised “smart” luggage tag.

Baden-Württemberg’s Minister President, Winfried Kretschmann (centre) was welcomed to the Arburg stand at the Hannover Messe on 26 April 2017 by Juliane Hehl, Managing Partner, and Gerhard Böhm, Managing Director Sales. He was presented with an individualised “smart” luggage tag as a souvenir.
Photo: ARBURG

“As a medium-sized family-run company that develops and produces its machine technology and solutions for plastics processing exclusively in Baden-Württemberg, we were pleased to have the opportunity to present our innovations in the area of Industry 4.0 to Minister President Winfried Kretschmann,” emphasised Arburg’s Managing Partner, Juliane Hehl. Together with Gerhard Böhm, Managing Director Sales, she demonstrated how “smart” luggage tags can be produced in a smart factory following the principle of spatially distributed production on the company’s exhibition stand in Hanover. The Minister President was enthusiastic about the practical example of Industry 4.0 and was eventually presented with his own personalised luggage tag.

Industry 4.0 in practice
With more than three decades of experience in digitally integrated machines including peripheral equipment, Arburg is the industry leader in the field of Industry 4.0. At the “Digital Factory” trade show within the Hannover Messe 2017, the stand was designated as a “Highlight@Industrial Supply”. Visitors were also given the opportunity to find out more about Industry 4.0 in plastic parts production through numerous guided tours.
The small trade fair production facility on the Arburg stand, as well as the associated “webshop” on the stand of partner Pöppelmann, showed important elements of Industry 4.0: sequential manufacturing at spatially distributed locations, “‘mass customisation” – in other words the customer-specific individualisation of high-volume parts through the combination of injection moulding and additive manufacturing – as well as the end-to-end traceability of each individual part. Injection moulding, industrial additive manufacturing and automation are combined for the flexibly automated, cost-efficient production of individualised luggage tags and the process data is recorded using the ARBURG host computer system (ALS).

Arburg named among the top 50 most innovative medium-sized companies
In 2016, Arburg was ranked among the top 50 most innovative medium-sized companies as the best machine manufacturer. “Wirtschaftswoche” magazine arranged for 3,500 medium-sized German companies to be analysed for this purpose. In the overall ranking, Arburg finished eighth with an innovation score of 181 out of a maximum 200 possible points behind companies like Rimowa (wheeled suitcases), Leica (cameras) and Lamy (writing implements). Arburg is well-known to the plastics industry as a manufacturer of high-end technology. Allrounder injection moulding machines, the Freeformer for industrial additive manufacturing, robotic systems and modern Industry 4.0 solutions are developed at the company headquarters and the central production site in Lossburg on a total of 171,000 square metres.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

PLASTİK MAKİNELERİ

Tesisatların güvenliği için yüzde yüz kontrol

Yayın Tarihi:

on

GF Hakan Plastik, kendi bünyesinde geliştirdiği delik tespit cihazı ile henüz üretim aşamasında borularda oluşan delikleri tespit edip, ayırarak ürün kalite seviyesini yukarılara taşıyor.

Müşteri ihtiyaçları ile inovasyon sürecini bağlantılı olarak sürdüren ve bu sayede de katma değeri yüksek ürün ve hizmetler geliştiren GF Hakan Plastik, malzeme kalitesini de aynı yaklaşımla yükseltmeyi ve korumayı hedefliyor. Üretim sürecinde müşteri öneri ve şikayetlerini de değerlendirilerek uygun ürün ve çözümler üzerinde duruluyor. Bu değerlendirmeler sonucunda özellikle tesisat sistemlerinde kullanılan temiz su ve atık su borularında yaşanan delik sorununun önüne geçilmesi için üretim ekibi tarafından bir delik tespit cihazı geliştirildi.

Delik tespit cihazı, ürün yüzeyinde oluşabilecek deliğin tespit edilmesini sağlıyor. İğne ucu kadar bir deliği bile tespit edebilen cihaz sayesinde delik ürünler piyasaya sürülmeden ayrılıyor. Cihaz ile 160mm çapa kadar üst yapı ürün grubunda temiz su ve atık su tesisat sistemlerinin (Silenta Premium, Silenta FR,  PVC borular) kontrolü sağlanıyor. Ayrıca alt yapı ürün grubunda derin kuyu borularının kontrolü de yine bu cihazla yapılıyor.

Yüzde yüz kontrolü yapılan ürünler böylece malzeme kaynaklı sorunların önüne geçilmesi açısından önemli bir avantaj sağlamış oluyor. GF Hakan Plastik, plastik boruda kalite standartlarını bir adım daha ileri götürüyor.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul 2017 tüm hızıyla sürüyor

Yayın Tarihi:

on

TÜYAP tarafından (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) iş birliğiyle gerçekleştirilen ve 6 Aralık Çarşamba günü kapılarını açan “Plast Eurasia İstanbul 2017, 27. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı”, ikinci gününde tüm hızıyla devam ediyor.
Fuara motor ve redüktör satıcısı firmalar da katılıyor.
Alman menşeli Baumüller, yeni ürünleriyle fuarda yer alan firmalardan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1418B numaralı salonda katılımcıları karşılayan Baumüller, Türkiye pazarındaki ilişki ağını genişletmek üzere görüş alışverişinde bulunuyor.
Meg Endüstri de fuarın katılımcılarından.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pek çok motor ve redüktör üreticisinin bayiliğini yapan Meg Endüstri, 410B numaralı standda ziyaretçilerini bekliyor.
Ege Redüktör ise yeni tip “EA redüktörler”le fuara katılım gösteriyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ege Redüktör, 403B numaralı standda ziyaretçileriyle buluşuyor.
Zet Redüktör ise 1204C numaralı standda, yeni Hydro-ZET redüktörler başta olmak üzere son teknoloji ürünlerini sergiliyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plast Eurasia İstanbul 2017’nin uluslararası katılımcılarından Hang Zhou Xiaoshan Shuguang Machinery Factory de 1425H no.lu standda sektör temsilcileriyle buluşuyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MONETA Tanıtım Yayın Grubu da Güç Aktarım ve Hareket Kontrol Dergisi ile Pompa ve Vana Sistemleri Dergisi’yle 800A no.lu standda katılımcılarla buluşmaya devam ediyor. MONETA standını ziyaret eden okurlar özel sektörel yayınlara ücretsiz ulaşma imkânı buluyor.

Plast Eurasia İstanbul 2017, 27. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 9 Aralık Cumartesi akşamına kadar ziyarete açık.

Devamını Oku

DİĞER

26. PLAST EURASIA İSTANBUL

Yayın Tarihi:

on

TÜYAP ve PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile düzenlenen, dünyanın her sene düzenlenen en büyük ikinci, Türkiye’nin ve Avrasya’nın ise en büyük uluslararası plastik endüstrisi fuarı olan Plast Eurasia İstanbul; 26.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı sektörün nitelikli katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerini 7 Aralık (Çarşamba) – 10 Aralık (Cumartesi) 2016 tarihleri arasında bir araya getirecek.

100.000 m2 sergileme alanında düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuarı’nı, 47 ülkeden 1.134 firma ve firma temsilciliği bu büyük ticari platformda ürünlerini sergileme fırsatı yakalamış ve 107 ülkeden toplam 47.306 ziyaretçi ziyaret etmiştir. 2015 yılında yapılan etkin tanıtım faaliyetleri sayesinde 26 ülkeden alım heyeti organizasyonu gerçekleştirilmiştir.

Her yıl ziyaretçi sayısını %10 arttıran ve bu sene 26.si düzenlenecek olan Plast Eurasia İstanbul 7 Aralık (Çarşamba) – 10 Aralık (Cumartesi) 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da düzenlenecektir. Daha detaylı bilgi almak için lütfen  www.plasteurasia.com sayfasını ziyaret ediniz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler