Connect with us

Etkinlikler

Mondi Tire Kutsan, 2012 Ambalaj Ay Yıldızı ödülü kazandı

Yayın Tarihi:

on

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na katılan Mondi Tire Kutsan, Yetkinlik 2012 kategorisinde yarışan üç adet oluklu ambalaj çözümüyle ödüle layık görüldü.

Türkiye oluklu ambalaj sanayisinin lider tedarikçilerinden Mondi Tire Kutsan, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın Yetkinlik 2012 kategorisine katıldığı Rumeli Box, Balım Stand ve Choco-Energic Display adlı üç tasarımıyla ödüle layık görüldü.

Mondi Tire Kutsan CEO’su Haluk Kaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üç tasarımımızla kazandığımız ödülden ötürü çok büyük gurur duyuyoruz. Bizim için, inovasyon ve tasarım yoluyla müşteriye bir katma değer sunabilmek çok büyük önem taşıyor. Bu ödül, doğru yolda olduğumuzu ve müşterilerimiz için doğru ortak olduğumuzu ortaya koyuyor. Mondi’deki tüm iş arkadaşlarıma, çalışmalarıyla bizi ileriye taşıdıkları için teşekkür etmek istiyorum. “

Bu yılki Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na yüz yetmiş proje katıldı. Ödül kazanan Rumeli Box, Balım Stand ve Choco- Energic Display, rafa hazır ambalaj çözümleriydi.

Rumeli Box, kutuda sadece bir adet ürün kalsa dahi, rafta ürün görünürlülüğünü her zaman en üst seviyede tutar. Kolay kurulumlu kapak ve kendinden separatörlü gövdeden oluşur. Bu yenilikçi tasarım, aynı anda pek çok işleve hizmet eden farklı malzeme kalınlıkları kullanarak malzeme tasarrufu sağlar.

Balım Stand, silindir şeklindeki ürünler için bir teşhir standıdır. Üçgen biçiminde tek bir üniteden oluşur ve yuvalama tekniğiyle verimli taban yerleşimi sağlayarak malzemenin olabilecek en iyi şekilde kullanılması izin verir. Birden fazla Balım standı bir araya getirilmesiyle göze hoş gelen sürekli bir teşhir sağlanır.

Choco-EnergicDisplay bir gövde ve kapaktan oluşmaktadır. Hem otomatik hem de manüel dolum mümkündür. Etkili bir teşhir için tek yapılması gereken, kutunun açılmasıdır. Perforeler sayesinde, herhangi bir zarar oluşmaksızın kutunun açılması mümkün kılınmıştır.
Yetkinlik 2012 kazananları şimdi, 12 kategoriden oluşan ikinci bir değerlendirmeye katılmaktadırlar. Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerin kazananları, 3 Eylülde İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacaktır.

Mondi Tire Kutsan, ödül sahibi sıfatıyla, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen World Star Ambalaj Yarışması’na davet edilmiştir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler