Connect with us

Sektör Haberleri

Paccor Plastik Müze Projesine sponsor oldu

Yayın Tarihi:

on

8 Mayıs 2021’de Madrid’deki ‘Museo de los Plasticos’ kapılarını açacak. Ambalaj endüstrisinin önde gelen küresel oyuncularından Paccor, EsPlásticos tarafından başlatılan projenin ana sponsorlarından biri. Plastiklerin% 100’ünü oluşturan bir alan olan müze, plastiklerdeki çeşitli kreasyonlara saygı duruşunda bulunuyor ve bunların bilinmeyen kullanımlarını ve beklenmedik faydalarını vurguluyor. 17 Mayıs Dünya Geri Dönüşüm Günü’nde tamamen geri dönüştürüleceği için

, Madrid’deki İspanya Ulusal Müzesi Museo Reina Sofia’nın önündeki Plaza de Juan Goytisolo’da yalnızca 10 gün ziyaret edebilirsiniz.

Sektördeki ve plastik değer zincirindeki farklı acenteler için bir birleşme noktası olarak hizmet veren bir plastik platformu olan EsPlásticos, Kasım 2019’da kuruldu. Kurucu ortaklar, Plastics Europe, Anaip, Aimplas ve Cicloplast gibi endüstri dernekleridir. EsPlástico, sürdürülebilir plastik çözümlerini bilinir hale getirmek ve sektörün teknik, ekonomik, sosyal ve çevresel ilerlemelerini vurgulamak amacıyla oluşturuldu. Bu platformun ana mesajları döngüsel ekonomi, iklim değişikliği, güvenlik ve sağlık ve deniz çöpüne odaklanmıştır. EsPlásticos, plastiğin faydaları hakkında bilgi verir ve çevresel etkiyi azaltmak için uygun atık yönetimi konusunda farkındalık sağlar. Ek olarak, sektördeki inovasyon, diğerleri arasında geri dönüşüm ve sürdürülebilir kalkınma ile ilgili Ar-Ge projelerini vurgulayan büyük bir alaka alanı kaplar.

Paccor CEO’su Andreas Schütte, “EsPlástico gibi girişimler sayesinde, sektördeki farklı temsilciler, giderek daha sürdürülebilir bir plastik geleceğine ulaşmak için güçlerini birleştiriyor” diye açıklıyor. “Plastik endüstrisinin son zamanlarda karşılaştığı sürekli ve önyargılı saldırılar göz önüne alındığında, EsPlásticos şimdi geri dönüştürülebilirliği de dahil olmak üzere plastiğin şaşırtıcı özelliklerini sergileyen orijinal bir kampanya başlatıyor ve Paccor bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyor.”

Amaç, vatandaşların, medyanın, kanaat önderlerinin ve politikacıların dikkatini çekerek bu malzemenin faydaları ve sağlayabileceği çözümler konusunda farkındalık yaratmaktır. Bu benzeri görülmemiş kampanya,% 100 plastikten oluşan bir alan olan Plastik Müzesi’nin inşasına dayanıyor. Müze, plastiklerdeki çeşitli kreasyonlara saygı gösteriyor ve bilinmeyen kullanımlarını ve beklenmedik faydalarını vurguluyor.

PACCOR Iberia S.A. Genel Müdürü Koke Pursals, “Genellikle algılamadığımız veya değer vermediğimiz plastiğin lehine olan tüm kanıtlar gösterilecek, böylece şu anda kullanımıyla ilgili olumsuzluklarla çelişecek yeni fikirler üretilecek” diyor Pacco Iberia S.A.

Bu müzenin özelliği, kapanış tarihini 17 Mayıs 2021 Dünya Geri Dönüşüm Günü olacak açılış gününde duyurmasıdır. Plastik Müze, diğer amaçlar için kullanılmak üzere tamamen geri dönüştürülerek çok yönlülüğünü göstermektedir. malzeme.

PACCOR’da VP Group Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Caterina Camerani, “EsPlásticos, başka bir plastik vizyonunun mümkün olduğunu kamuoyuna göstermeyi hedefliyor ve geri dönüşümü tüm medyadaki konuşmanın odağı haline getiriyor”. “Plastik malzemeler etrafında tartışmalar yaratmamız ve bunların sorunun sadece bir parçası değil, çözümün bir parçası olarak görülmesi gerekiyor.”

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler