Connect with us

Sektör Haberleri

Paccor yeni sürdürülebilir PP ürünlerini sunmaya hazır

Yayın Tarihi:

on

Paccor, çok çeşitli içerikler için birçok boyut ve farklı şekil sunan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bununla birlikte, ambalaj endüstrisinde lider bir küresel oyuncu olarak, şirket sürekli olarak ambalaj çözümlerinin mevcut pazar eğilimlerini karşıladığı yeni malzemeler aramaktadır. Şimdi PACCOR, son aylarda geliştirilen birkaç yeni PP ürününü sunmaya hazır: köpüklü polipropilen (PP) ürünler ve yönlendirilmiş polipropilen (OPP) kılıflı PP kaplar – gerçek bir öncü performans. PACCOR’un çözümleri, daha düşük karbon maliyetleriyle raf ömrünü uzatır, böylece insanların ve gezegenimizin refahına katkıda bulunur.

PP köpürme teknolojisi, tam iskelet yeniden birleştirme ve artırılmış ısıyla şekillendirme döngüsü süresiyle ürünlerin ağırlığının% 10 ila 15 oranında azaltılmasına olanak tanır. Bardaklar beyaz veya renkli (şeffaf olmayan) olarak mevcuttur. Bu teknoloji, mevcut bir ekstrüzyon hattına yapılan önemli bir yatırımla PACCOR’un Szombathely, Macaristan’daki üretim tesisinde geliştirilmiştir.

“Köpüklü PP kapların sonuçları çok tatmin edici. DuoSmart® çözümlerimizi ürettiğimizde% 16’ya kadar daha az CO2 emisyonu ve geleneksel DS bardakların üretimine kıyasla% 15 daha az plastik gerekli, “diyor PACCOR’da Grup Yenilik Direktörü Yves Caunegre.

Bu alanda mutlak bir öncü olan PACCOR, tek malzemeli PP olarak algılanan PP kaplarda OPP kılıfları sunan ilk ambalaj üreticisidir. Kılıflar tamamen geri dönüştürülebilir ve PP kap ile birlikte tasnif edilebilir. Tek malzemeli ambalaj

buy levitra uk online

, döngüsel ekonomi için en iyi çözümdür. Bunun yanı sıra sınırsız dekorasyon olanakları sunar ve konik veya kavisli fincan şekilleri için idealdir.

“Bu yeni ürünler, yönlendirilmiş polistiren (OPS) ve polivinil klorür (PVC) kılıflara kıyasla önemli sürdürülebilirlik iyileştirmeleri sağlıyor ve müşterilerimize önde gelen dairesel teklifler sunarak PACCOR’un BAKIM stratejisini destekliyor. Mono malzeme çözümü, manşonları konik veya kavisli şekildeki diğer uygulamalar için ilginç hale getirebilir, ”diye ekliyor PACCOR CCO’su Nicolas Lorenz. Nicolas Lorenz, “Müşterimizin sürdürülebilirlik gündemini desteklemek için, yeni ürünlerimizin yaşam döngüsü analizleri mevcuttur,” diye bitiriyor Nicolas Lorenz.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler