Connect with us

Genel

PAGDER, Naylon Poşet Konusunu Masaya Yatırdı

Yayın Tarihi:

on

PAGDER’in 4 Aralık 2012 tarihinde dernek merkezinde “ naylon poşet yerine doğada kısa sürede kendiliğinden yok olan biyobozunur poşetlerin kullanılması”na yönelik haberleri değerlendirmek için gerçekleştirdiği toplantıda önemli kararlar alındı.

Türkiye plastik sektörünü bir bütün olarak geliştirmek ve ülkemizi dünya plastik pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek için ortamlar yaratma misyonunu üstlenen PAGDER’in naylon poşet konusunu masaya yatırdığı toplantıya, Ambalaj Sanayicileri Derneği, Migros, Carrefour, Tesco Kipa gibi büyük perakendecilerin temsilcileri katıldı.

Poşet üreticilerinden Kimpa ve Turkuvaz Plastik de toplantıda yerini alırken, Kalsit Kompound üreticileri, Vatan Plastik,  Gema Polimer, Biyobozunur katkı üreticileri ve PAGDER Plastik sektör sorunları komite üyeleri de alışveriş poşetleri hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Poşet üretiminde kalsit kullanımı, oxo bio katkılar, oxo bio kullanımı ve kompost edilebilir plastikler ile ilgili standartların  sağlanması gibi ana başlıkların tartışıldığı toplantıda, katılımcılara PAGDER tarafından Avrupa Birliği’ndeki ve diğer Avrupa ülkelerindeki uygulamalar konusunda bilgi verildi. Katılımcılar bu konularda birbirlerinden ve ilgili Bakanlık’tan beklentilerini dile getirdiler.

Katılımcılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan naylon poşet konusunda bir standart hazırlanmasını ve bu standarda göre piyasa denetimlerinin yapılmasını talep ettiler.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler