Connect with us

Genel

PAGEV’ den önemli açıklama!

Yayın Tarihi:

on

Sektörleri temsil eden vakıflar ve derneklerin temel görevlerinden birisi, sektörlerinin alt branşlarından hiçbirisine zarar getirmeden toplam fayda için çalışmasıdır. Plastik sektörümüz makine alt grubu ve plastik üreticileri ile bir bütündür. Bir branşa fayda sağlamak için çalışırken diğer branşa zarar verilmemelidir.

Üzülerek belirtmeliyim ki sektörümüzün bazı dernekleri bu ilkeden uzak çalışma yapmaktadırlar.

Plastik sektörünün önem verdiğimiz  alt branşı olan makine sektörünü geliştirmek önceliklerimizdendir. Ancak  unutmamak gerekir ki yerli imalatçılar ihtiyacın  % 4 – % 5 kısmına hitap edebilmektedir. Sektörümüzün makine ihtiyacının % 95 ten fazlası yurt dışından karşılanmaktadır.

PAGEV  olarak yurt içi ve yurt dışı alanlarda gelişmesi için çaba sarfettiğimiz plastik makine üretim sektörü bir kurumca yanlış savunulmaktadır. Makine üretim sektörünü savunduğunu zanneden sektör mensupları plastik üretim sektörüne zarar vermektedirler. Plastik üretim sektörünün zarar görmesi makine sektörüne fayda getirmez. Önemli olan her branşın birbirine zarar vermeden gelişmesidir.

Bu tarz zarar verici çalışmaların yapılmaması ,  destek istenen sektörlere daha çok teşvik verilme mekanizmalarının geliştirilmesi çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Sektörün birlikteliği ve gelişmesi için bu durum çok önemlidir. Birlikte destek almak sektör alt branşlarımızın uzun dönemde daha çok büyümelerine olanak sağlayacaktır.

Ülkemizin ve sektörümüzün daha güzel günler görmesi dileklerimle saygılar sunarım.

MEHMET UYSAL

PAGEV BAŞKAN

 

TÜRK PLASTİK SANAYİCİLERİ ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE EĞİTİM VAKFI
Halkalı Cad. No: 132/1 Tez-İş İşMerkezi Kat:4 Sefaköy / İSTANBUL
Tel: +90.212.4251313-14-15  Fax: +90.212.6244926
E-mail: pagev@pagev.org.tr  Web: www.pagev.org.tr

 

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler