Connect with us

Etkinlikler

PAGEV Kongresi için kayıtlar devam ediyor

Yayın Tarihi:

on

PAGEV, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilecek 8. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’nin bu yılki ana teması “‘Gıda Plastikleri’” olarak belirlendi. 

PAGEV, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından 4 Aralık 2013 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecek  kongrenin kayıtları devam ediyor.

“Bu yılki kongremiz “Gıda Sektöründe Plastik Uygulamaları” ana teması ile dünyamızda son yıllarda öne çıkan sağlıklı beslenme sorununa ve bu soruna en etkili çözümün plastik uygulamaları ile sağlanacağına dikkat çekmeyi amaçlamakta ve bir önceki kongrelerimizde yakalanan başarıyı sürdürmeyi hedeflemektedir” diyen Kongre Komitesi Başkanı Ahmet Meriç şu açıklamalarda bulundu:

“Bilindiği gibi dünya nüfusundaki hızlı artış doğal kaynaklarımızın hızla tükenmesini beraberinde getirmiş ve bugün dünyamız, 7 milyarı aşan nüfusunu kıt kaynakları ile doyurmakta yetersiz kalmıştır. Yaklaşık 1 milyar insan açlık sınırında yaşıyorken, dünyada üretilen gıdanın üçte birinin sofralara bile ulaşamadan çöpe gitmesi, bu artan nüfusun beslenme ihtiyacını karşılamak için plastiğe ihtiyaç duyulduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. Çünkü Plastikler sunduğu esnek ve çok geniş uygulamalarla milyonlarca insanın taze mahsullerden süt ürünlerine, içeceklere kadar pek çok yiyeceğe taze ve güvenli bir şekilde ulaşmasını, ayrıca ucuz, hafif, sağlık açısından hiçbir zararlı madde içermeyen plastik borular sayesinde de en temel ihtiyaç olan temiz su kullanmasını sağlamaktadır.”

Meriç açıklamalarına şöyle devam etti: “Kongremiz; gıda, ambalaj ve plastik sektörünün önde gelen uzmanları, akademisyenleri, iş liderleri ve yatırımcıları için eşsiz bir fikir alışveriş ortamı sunacaktır. Dünyanın dört bir yanından tanınmış önde gelen şirketlerden konuşmacıların ve uzmanların bilgilerini paylaşacağı Kongremize sizleri davet etmekten Vakfımız adına kıvanç duyuyorum.”

Kongrede ele alınacak konu başlıkları ve konuşmacılar ise şöyle;

  • Rigid Plastik Ambalaj Pazarının Sağlıklı Gelişimi İçin Ufuk Turu – Kurt Kuruç, Farmamak, Genel Müdür
  • Gelişmekte Olan Ülkelerde Gıda Ambalaj Sektörü İçin Yatırım Potansiyeli – Livio Manzini, Bell Packaging Group, CEO
  • Gıda Dışı Ambalaj Uygulamalarında Kullanılmak Üzere Gıda Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü – Michel Decodts, DuPont, Pazar Geliştirme Programı Müdürü
  • İçme Suyu İçin Büyük Kaplarda PET – Antonello Ciotti, Equipolymers, Küresel Ticari Direktör
  • Poliolefinlerin Antibakteriyel Film Uygulamaları – Alp Alparslan, Petkim, Ar-Ge Uzman Mühendisi
  • Fleksible Ambalaj Filmleri İçin Poliamid – Dr. Walter Goetz, BASF, Pazar Gelişimi- Poliamid ve Ara Ürünleri
  • Akıllı ve Sürdürülebilir Gıda Ambalaj Üretimi – Susfoflex Projesi – Samim Saner, Kalite Sistem Laboratuarları, Genel Müdür
  • Gaz Geçirgenliğini Ölçmek İçin Yeni Teknikler – Gabrielle Benedetti, Extrasolution, CEO
  • Aktif Oksijen Tutma – Kaliteyi Yakalamak – Florian Wagner, Albis Plastic, Ambalaj Bölümü İş Geliştirme Müdürü

Kongrede, ayrıca “Plastik Ambalajın Yaşam Kalitesine Katkısı” ve Gıda Sektöründe Plastik Uygulamaları” başlıklı iki panel gerçekleştirilecek.

Panele katılan konuşmacılar ise şöyle;

PANEL-1 “Plastik Ambalajın Yaşam Kalitesine Katkısı”

Moderatör; Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Yalova Üniversitesi
Prof. Dr. Mehmet Ali Gürkaynak, İstanbul Üniversitesi
Prof. Dr. Nurseli Uyanık, İstanbul Teknik Üniversitesi
Prof. Dr. Levent Kurnaz, Boğaziçi Üniversitesi

 

PANEL-2 “Gıda Sektöründe Plastik Uygulamaları”

Moderatör; Sadettin Korkut, Petkim, Genel Müdür – ASD Yönetim Kurulu Başkanı
Galip Albayrak, McDonald’s Türkiye, Tedarik Zinciri Direktörü
İsmail Özdemir, SUDER, Yönetim Kurulu Başkanı
Osman Acun, Plaş Plastik, Genel Müdür
Dr. Rüştü Bozkurt, Dünya Gazetesi, Köşe Yazarı 

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler