Connect with us

Genel

PAGEV’den, plastik sektörünün duayenlerinden İzzet Işıldar’a şükran plaketi!

Yayın Tarihi:

on

PAGEV Yönetim Kurulu Üyeleri; Başkan Mehmet UYSAL ve Başkan Yardımcısı Mustafa ATEŞ, plastik sektörümüzün duayen isimlerinden İzzet IŞILDAR ’ı IŞILPLAST firmasında ziyaret ettiler. İzzet IŞILDAR ’ın, PAGEV tarafından eğitime kazandırılan PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi’ne verdiği katkı ve desteği kapsamında gerçekleşen ziyarette, PAGEV Başkanı Mehmet Uysal tarafından, IŞILPLAST Yönetim Kurulu Başkanı İzzet IŞILDAR ’a bir teşekkür plaketi sunuldu.

Ziyaret esnasında konuşan Başkan Mehmet Uysal, duayen sanayici İzzet IŞILDAR ’ın plastik makine sektöründe ve plastik mobilyaları alanlarında bir çok yeniliğin öncülüğünü yaptığını ifade ederek, geçmişten bu güne PAGEV ’in eğitim faaliyetlerine ve okul inşaatı boyunca verdiği katkı ve desteklere değinerek şükranlarını ifade etti.

PAGEV ’in yeni okulunun hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden İzzet IŞILDAR, 1960 senesinde Tahtakale ‘de 40 metrekare alanda bir atölyede ilk işini kurduğunu anlatarak, Plastik Kalıp imalatına başladığını, ardından 1969 yılında İstanbul Topkapı ‘da IŞILDAR markası adı altında, Plastik Enjeksiyon makineleri imalatı yaptığını, 1973 yılından 1986’ya kadar ise Çobançeşme ‘deki fabrikasında çeşitli tonajlarda ürettikleri yaklaşık 1200 adet makineyi iç ve dış piyasaya sunduklarını da anlattı. lşılplast Plastik, 1987 yılında plastik mobilya üretimine başlamış olup, bu gün Büyükçekmece’de ki 20 Bin metrekarelik alana sahip olan modern tesislerinde toplam üretiminin %70’ini ihracata yönlendirmiştir.

İzzet IŞILDAR, başarıya giden yolun eğitimden geçtiğinin altını çizerek, genç plastikçilerin; araştırmacı ve yenilikçi olmalarını, yenilikleri bulmalarını ve başkalarının ürettiği çeşitleri yapmamalarını, yapsalar dahi daha kalitelisini üretmelerini, iç ve dış piyasada rekabet edebilecek düzeyde üretim yapmalarını da tavsiye etti.

Okulumuzun sektörümüze hayırlı olmasını diler, katkı veren herkese şükranlarımızı sunarız.

PAGEV

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler