Connect with us

Etkinlikler

Plast Eurasia Fuarı 22 Yılın Ziyaretçi Rekorunu Kırdı

Yayın Tarihi:

on

Plast Eurasia İstanbul 2012, 22. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı,

86 ülkeden 38.726 sektör profesyonelini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.

 plasteurasia2013

22. yılını kutlayan Plast Eurasia İstanbul Fuarı, Tüyap tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile 43 ülkeden 1085 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla düzenlendi. 29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında, 9 salonda 80.000 m2 sergi alanında gerçekleşen Plast Eurasia İstanbul 2012, yurtiçi ve yurt dışından gelen nitelikli ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Sektör firmalarının rekabet güçlerini arttırmalarına, yeni pazarlara ulaşmalarına büyük katkı sağlayan ve önemli yatırımlara yön veren PLAST EURASİA İSTANBUL 2012, 4 gün boyunca  86 ülkeden 38.726 sektör profesyonelinin buluşma noktası oldu. Yurtiçi ve yurtdışında yürütülen yoğun tanıtım çalışmaları sonucu ziyaretçi sayısında sağlanan % 23 artış ile fuar önemli bir rekora imza attı. Geçen fuarlar ile karşılaştırıldığında bu sene Angola, Arjantin, Avustralya, Çad, Estonya, Hong Kong, Japonya, Katar, Kolombiya, Litvanya, Lüksemburg, Mali, Nijerya, Portekiz, Senegal, Slovenya, Somali, Tataristan, Tayland, Yemen ülkeleri olmak üzere toplam 20 yeni ülkeden fuara ilk kez ziyaretçi gelmiştir.

Plast Eurasia İstanbul 2012 Fuarı için organize edilen yurtdışı alım heyetleri organizasyonları kapsamında plastik sanayimizin ihracat hedef coğrafyaları kapsamındaki 26 ülkeden gelen heyetlerin katılımcı firmalar ile buluşması sektöre yeni satış fırsatları yarattı ve yeni pazarlara açılma olanakları olarak yansıdı. Fuarı ziyaret eden ülke sayısı geçen seneye göre %16 artış ile 86 ülkeye, yabancı ziyaretçi sayısı ise % 41 artış ile 5.873 ‘e ulaştı. Bu sonuçlar fuarımızın dünyanın her noktasında bilinen ve takip edilen uluslararası bir organizasyon olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Avrasya’nın plastik alanındaki en büyük ticari buluşması PLAST EURASIA İSTANBUL 2013, 23. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 2013 yılında 5 – 8 Aralık tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de gerçekleşecek olup, fuar kapsamında Kompozit İstanbul, Kompozit Ürünler ve Üretim Teknolojileri ile Kimya Avrasya, Kimyasallar, Boya, Hammadde ve Üretim Teknolojileri Özel Bölümleri de yer alacaktır.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler