Connect with us

Etkinlikler

Plastik sektörü PAGEV iftar yemeğinde buluştu

Yayın Tarihi:

on

Eğitim… Türk  plastik sanayicilerini bir araya getiren PAGEV’in en önemli misyonu.  İlk öğrencileri ile 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında buluşacak PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi kapılarını, öncelikle sektör temsilcilerini ağırlamak üzere açtı.

 

 SONY DSC

Plastik sektörü, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) iftar yemeğinde bir araya geldi. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı ile çalışmalarına başlayacak PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi PAGEV iftar yemeğine de ev sahipliği yaptı.

 

PAGEV’in iftar yemeği, plastik sektörünün önemli aktörleri ile birlikte sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşların Ramazan’ın güzelliklerini keyifle paylaştıkları bir ortamda gerçekleşti. Milli Eğitim Küçükçekmece İlçe Müdürlüğü, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş., İKMİB İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İstanbul Sanayi Odası Plastik Komitesi, İTO İstanbul Ticaret Odası Kimya Komitesi, ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği, TÜDER Tüketiciler Derneği, PAKOP Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, PÜKAB Plastik Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği,   ESD Etiket Sanayicileri Derneği ve ÇEVKO Derneği temsilcileri ile İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden profesör ve doçentler iftar yemeğinin konukları arasında yer aldı.

 

PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uysal iftar yemeği sırasında yaptığı konuşmada PAGEV olarak eğitime verdikleri önemi vurguladı ve hayata geçirilen projelerle ilgili bilgiler verdi. PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi’nin 2013-2014 döneminde eğitim ve öğretime başlayacağını belirten Mehmet Uysal; “Okulumuz 1000 öğrenci kapasiteli ve her yıl vereceğimiz mezunlar ile sektörümüze eğitimli plastikçiler kazandıracağız. Sektörümüzün şu an yaklaşık 25 bin nitelikli elemana ihtiyacı var ve bu ihtiyacımız sürekli artıyor. Vakıf olarak eğitim alanında birçok önemli projeye imza atıyoruz ve PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi’ni de en somut örnek olarak bugün sizlerle paylaşıyoruz. Tüm sektör temsilcilerimizin de yeni okul projeleri için desteğini bekliyoruz”dedi.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler