Connect with us

Genel

Su Teknolojileri (ACQUEAU) Yönetim Kurulu’nda Türkiye’yi Dizayn grup temsil ediyor!

Yayın Tarihi:

on

Uluslararası işbirliği platformu “EUREKA” alt kümelerinden biri olan “ACQUEAU” (Su Teknolojileri) Yönetim Kurulu’nda Türkiye’yi Dizayn grup temsil ediyor!

ACQUEAU, 1985 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 18 ülke ve Avrupa Birliği’nin katılımıyla kurulan EUREKA’ya bağlı alt kümelerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Avrupa’da su teknolojileri konusunda çalışan lider sanayi kuruluşlarının katıldığı, kar amacı gütmeyen bir AR-GE işbirliği platformu olan ACQUEAU, bu kapsamda projeleri başlatmak ve denetlemek amacıyla çalışıyor.

Avrupa’nın, vatandaşlarına daha verimli hizmet verebilmesi ve küresel pazarda, su hizmetleri ve ilgili teknolojilerde rekabet edebilirliliğinin arttırılması amacı ile ortak araştırmalar yapan platformda Türkiye’yi Dizayn Grup temsil ediyor.

Dizayn Grup, ülkemizde de TÜBİTAK EUREKA Ofisi işbirliğiyle,
• Membran teknolojileri
• Gerçek zamanlı sistem yönetimi
• Düşük enerjili atık su arıtımı
• Boru ve kaplama malzemeleri
• Dezenfeksiyon ve oksidasyonda düşük çevresel etkiler başlıklarında yapılan tüm AR-GE faaliyetlerine destek veriyor.

Dizayn Grup adına platformun yönetiminde yer alan Zafer Gemici, “Proje Pazarı” olarak adlandırdıkları etkinliklerde katılımcıların proje fikirlerini paylaşmalarını ve ortaklık arayan şirketlerin uygun konsorsiyumlarla tanışmalarını sağladıklarını belirtiyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler