Connect with us

Etkinlikler

TAIPEI PLAS 2012 Plastik ve Kauçuk Fuarı Tayvan’da Yapıldı

Yayın Tarihi:

on


2012 yılının ilk yarısında 190′ dan fazla ülkeye plastik mamul ihraç eden Türkiye, plastik işleme kapasitesi açısından Avrupa ikinciliğine doğru hızla ilerlemektedir. Her yıl yüzde 10 civarında büyüme gösteren plastik sektörümüz, dünya plastik sektöründeki son gelişmeleri yakından takip ederek, kendini sürekli yenilemektedir.


Sektörümüzün yeni teknolojilere ulaşmasında önemli mecralardan birisi de uluslararası fuarlardır. PAGEV olarak organize ettiğimiz yurt içi ve yurt dışı fuar gezi ve katılımcı programları ile bu talebe katkı sağlamaktayız. Makine ve makine aksamları üreticilerinin bu fuarları yerinde görmelerine, yüksek teknolojili makineleri, üretim tekniklerini izlemelerinin önemine inanıyoruz.

Bu bağlamda; 21-25 Eylül 2012 tarihleri arasında Tayvan’ın başkenti Taipe’de düzenlenen “Taipei Plas 2012 Plastik ve Kauçuk Sanayileri Fuarı” na sektörel gezi düzenleyen Vakfımız PAGEV, aynı zamanda katılımcılarımızın Tayvan’da yerleşik global makine fabrikalarını da yerinde gezmeleri ve incelemeler yapmalarını da sağlamıştır. Sektör temsilcilerimiz, fabrika ziyaretlerinden memnun kaldıklarını ifade ederek, plastik sanayindeki gelişmeleri izleme ve gözlemleme açısından bu etkinliklerin daha sık yapılmasının önemini vurguladılar.
Fuar gezisi programının yanı sıra; Tayvan Ticaret Merkezi TAITRA ile Plast Eurasia Fuarı ve Taipei Plas Fuarlarının karşılıklı olarak tanıtımına ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla iki ülke arasında ortak işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı. İmzaladığımız bu anlaşma ile gerek Türk Plastik Sektörü ve gerekse Plast Eurasia Fuarı, Tayvan plastik sektörü tarafından daha yakından izlenecektir.

Vakfımız PAGEV’ in Tayvan Ticaret Merkezi TAITRA ile imzaladığı “Ortak İşbirliği Anlaşması” nın iki ülke plastik sanayilerinin ve Plast Eurasia Fuarımızın gelişimi için hayırlı olmasını dilerim.
Mehmet UYSAL
Başkan

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler