Connect with us

Sektör Haberleri

Tetra Pak, meyve suyu, nektar ve gazsız içecekler için düşük enerjili işleme hattı sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Tetra Pak, meyve suyu, nektar ve gazsız içecekler için türünün ilk örneği olan düşük enerjili işleme hattını sunuyor Devrim niteliğindeki süreç, pastörizasyon, Filtreleme ve UV teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanarak içecekleri iki ayrı akışta işliyor. Bugün Tetra Pak, içecek işlemeyi yeni bir verimlilik düzeyine taşımak için meyve suyu, nektar ve gazsız içecekler (JNSD) için türünün ilk örneği olan yeni bir düşük enerjili işleme hattını piyasaya sürdü. Son içeceğe aseptik olarak karıştırılan iki ayrı akışta içecekleri işlemek için Pastörizasyon

buy-levitra-usa.com

, Filtreleme ve UV Işığı teknolojisinin benzersiz bir kombinasyonunu yenilikçi bir şekilde kullanıyor. Yeni üretim hattı, ürünün tüm hacmini pastörize etmek yerine suyu ayırıyor ve sadece konsantresi pastörize ediyor. Su, çok daha az enerji gerektiren Filtrasyon ve UV Işığı ile ayrı ayrı işlenir. Yeni JNSD hattında müşteriler enerji tüketimini% 67’ye, yerinde temizlik, sterilizasyon ve ürün değişimi için kullanılan su tüketimini% 50’ye kadar düşürüyor. Tetra Pak JNSD ve Diğer İçecekler Alt Kategori Müdürü Maria Norlin şunları söyledi: “JNSD işlemeyi yeniden düşünmemiz ve daha sürdürülebilir bir çözüm bulmamız gerektiğini fark ettik ve aynı zamanda müşterilerimiz için hala yüksek düzeyde gıda güvenliği ve kalite güvencesi sağlıyor. . Yeni düşük enerjili JNSD işleme hattımızın lansmanı, ‘Aseptik Harmanlama ile JNSD için En İyi Uygulama Hattı’, daha sürdürülebilir ve verimli çözümler arayışında geleneksel işleme yöntemleriyle nasıl yenilik yaptığımızı göstermektedir. Mevcut JNSD hattını bölme kararımız arıtma için iki ayrı işleme akışı, müşterilerimize iklim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek işleme seçenekleri sunmamıza ve endüstrinin küresel sürdürülebilirlik çabalarına katkıda bulunmasına olanak tanıyor. ” “Yıllarca süren düşük büyümenin ardından, insanlar daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenin yollarını aradıkça ve bu eğilim Covid-19’un yayılması sırasında hızlandığından, ufukta müşterilerimiz için yeni fırsatlar görüyoruz. Bu yeni üretim hattını umuyoruz. müşterilerin büyüme fırsatlarını daha uygun maliyetli bir şekilde yakalamasına yardımcı olabilir “diye ekledi Norlin.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler