Connect with us

Genel

Tetra Pak, 2014 Dünya Yıldızı Ödülü’nü aldı

Yayın Tarihi:

on

 

 

Dünyanın gıda işleme ve paketleme çözümleri lideri Tetra Pak, Tetra BrikAseptic 1000 Edge karton paketi ile ‘2014 Dünya Yıldızı Ödülü’nü kazandı.

 2-4 models3_high res

Tüm dünyada yüz milyonlarca insanın günlük gereksinimlerini karşılayan güvenli, yenilikçi ve çevreci ürünler sağlayan Tetra Pak, Tetra Brik Aseptic 1000 Edge karton paketi ile 2014 Dünya Yıldızı Ödülü’nün sahibi oldu. Tetra Brik Aseptic paketin bilinen şeklini temel alan bu yenilik, 25 endüstri uzmanının bulunduğu Dünya Yıldızı jürisi tarafından tüketiciler için kullanım, dökme, açma ve yeniden kapama konularında sağladığı kolaylık ile övgü aldı. Jüri, çevreci kimliği, grafik tasarım potansiyeli ve ambalajın şekli gibi paketin başlıca avantajlarına dikkat çekti.

Tetra Brik Aseptic 1000 Edge’in LightCap™ 30 geniş  çevirmeli kapağı ile  rafta dikkat çekmesinin yanı sıra, müşteriye önemli ölçüde dökme rahatlığı sağlayan ayırt edici bir eğik üst panele de sahip. Maliyet avantajları, sağlıklı saklama olanağı ve geri dönüşüm özelliği ile de öne çıkan Tetra Brik Aseptic Edge süt, meyve suyu, nektar ve gazsız içeceklerin paketlenmesi için ideal.

Tetra Pak Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Charles Brand, “Ürün geliştirme çalışmalarımızın birçoğunda olduğu gibi, Tetra Brik Aseptic Edge gibi bir yeniliği, tüketiciler hakkında sahip olduğumuz derinlemesine bilgi ve gıda ve içecek endüstrisindeki tecrübemizin birleşimi sonucunda geliştirdik” dedi.

TETRA PAK HAKKINDA

Tetra Pak, dünyanın önde gelen gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketidir. Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile yakın bir işbirliği içerisinde çalışarak, dünya genelinde 170’den fazla ülkede yüzlerce milyon insanın ihtiyaçlarını her gün karşılayan güvenli, yenilikçi ve çevre dostu ürünler sunuyoruz. 85’in üzerinde ülkede bulunan yaklaşık 22.000 çalışanımızla, sorumlu sektör liderliğine ve sürdürülebilir iş yaklaşımına inanıyoruz. “PROTECTS WHAT’S GOOD™” (İyi Olanı Korur) sloganımız, gıdaları her yerde güvenli ve erişilebilir kılma vizyonumuzu yansıtır. Tetra Pak hakkında daha fazla bilgiyi www.tetrapak.com adresinde bulabilirsiniz.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler