Connect with us

GERİ DÖNÜŞÜM

Tomra, web seminerinde alimünyum geri dönüşüm sektörünü değerlendirecek

Yayın Tarihi:

on

Gelecekte alüminyum geri dönüşüm sektöründe öne çıkacak eğilimleri öngören Tomra Geri Dönüşüm, “Alüminyum geri dönüşüm sektörüne genel bakış – Döngüsel ekonomide temel ayıklama teknolojileri, inovasyonlar ve fırsatlar” adlı ilk metal ayıklama web seminerini 20 Mayıs Perşembe günü, Orta Avrupa saati ile 15:00’te (Türkiye saati ile 16.00’da) düzenleyecek.

Alüminyum geri dönüşüm sektörü, sürekli olarak gelişiyor ve son derece farklı amaçlarla kullanılabilen bu malzemeye yönelik artan talebe uyum sağlıyor. Bu talep, başka sebeplerin yanı sıra elektrikli araç üretimindeki artış, daha hafif otomobillere yönelik eğilim ve demir içermeyen bu metalin birçok sektöre sağladığı sıra dışı avantajlardan kaynaklanıyor. Talep artışı, daha sürdürülebilir bir üretimi teşvik ediyor ve bu da endüstrinin daha çevreci süreçlerle alüminyum üretilmesi yönünde ilerlemesini destekliyor.

Metal ayıklama teknolojilerinde lider olan Tomra”nın web semineri, küresel alüminyum geri dönüşüm sektörünün geleceğini derinlemesine inceleyecek. Geri dönüşümün, daha çevreci alüminyum açısından pazardaki ihtiyaç ile sektörün pazara sundukları arasındaki köprüyü nasıl kuracağını ayrıntılarıyla açıklayacak.

Katılımcılar, 45 dakika sürecek canlı oturumda genel olarak alüminyum geri dönüşüm sektörü ve sensör tabanlı ayıklama teknolojisindeki en son inovasyonlar konusunda bilgi edinebilecekler. TOMRA Metal Geri Dönüşüm Bölüm Müdürleri Tom Jansen ve Terence Keyworth

, bu inovasyonlar ile ilgili bilgi verecekler. Ayrıca, Avrupa Alüminyum Birliği, Otomotiv ve Ulaşım Grubu Kıdemli Müdürü Patrik Ragnarsson, özellikle elektrikli araç üretimindeki artış açısından, otomotiv sektöründeki genel eğilimleri ortaya koyacak ve alüminyumun sektörde oynadığı rolü de ayrıntılı olarak açıklayacak. Alutrade Ltd. şirketinde Ticaret Müdürü olan Edward George ise hurda geri dönüşüm alanındaki deneyimlerini ve gelişmiş teknolojiler kullanmanın önemini vurgulayacak.

Web seminerinin sonunda gerçekleştirilecek kapanış niteliğindeki soru-cevap oturumu, belirli konularda daha ayrıntılı olarak bilgi alabilme fırsatı sunacak.

20 Mayıs’ta, Orta Avrupa saati ile 15:00’te (Türkiye saati 16.00’da) düzenlenecek bu özel web seminerinde, dört sektör uzmanı ile buluşmak üzere (İngilizce) aşağıdaki linkten kayıt yaptırabileceksniz.

https://solutions.tomra.com/en/tomra-metal-webinar

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler