Connect with us

Genel

TSE Paris’te

Yayın Tarihi:

on

TSE, Avrupa’da uygunluk değerlendirmesi faaliyetlerine başlıyor

Avrupa Birliği (AB) standart kuruluşları CEN ve CENELEC’e tam üye olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Avrupa ülkelerinde uygunluk değerlendirmesi faaliyetlerine başlamak için ilk adımı attı. TSE bu amaçla SARL-AS firması ile Çözüm Ortaklığı Anlaşması imzaladı.


SARL-AS firması ile TSE arasında yapılan Çözüm Ortaklığı Anlaşması’na göre,  SARL-AS bundan böyle Fransa’da TSE adına uygunluk değerlendirmesi faaliyetlerini yürütecek. SARL-AS firması ayrıca, Türkiye’nin Fransa’dan ithal ettiği malların Türk Standartları’na uygunluğu hakkında danışmanlık hizmeti verecek.

İmzalanan anlaşma sonrasında SARL-AS firmasının ofis açılışı Paris’te gerçekleştirildi. Açılışa Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosu Uğur Arıner, TSE Başkanı Hulusi Şentürk, Paris Baş Ticaret Müşaviri Aylin Bebekoğlu, Paris Ekonomi Müşaviri Nevzat Bahran, Türkiye-Fransız Girişimciler Derneği Başkanı Murat Ercan ile uygunluk değerlendirmesi alanında faaliyet gösteren Bureau Veritas, Intertek ve Dekra temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Hulusi Şentürk, TSE’nin yurt dışındaki çözüm ortaklığı ofis sayısının 12’ye ulaştığını ifade etti. Şentürk, yıl sonunda yurt dışı çözüm ortaklığı ofis sayısını 35’e çıkarmayı planladıklarını belirterek, dünyanın bir çok yerinde çözüm ortakları ile beraber TSE’nin görev alanına giren hususlarda faaliyetler gerçekleştirileceğini vurguladı. Törende, Türk-Fransız Girişimciler Derneği Başkanı Murat Ercan, TSE Başkanı Şentürk’e kaliteye yaptığı katkıları nedeniyle plaket takdim etti.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler