Connect with us

Genel

Üç boyutlu tasarım makinesi Mimar Sinan Üniversitesi’nin

Yayın Tarihi:

on

 

Geçen yıl, en çok öğrenci ile İhracatçı Birlikleri – Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması’na katılan üniversiteye vaadedilen üç boyutlu tasarım makinesi “plotter”i almaya Mimar Sinan Üniversitesi hak kazandı. Yurtdışından ithal edilen plotter, 19 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 12:00’de Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlenecek törenin ardından  yetkililere teslim edilecek. 

 

KARTON AMBALAJ YARIŞMASINA İLGİ ARTTI

Bu yıl gerçekleşecek Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması’na son başvuru tarihinin 28 Şubat 2014 olduğunu hatırlatan İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tever; geçen yıl bu yarışmaya 17 üniversiteden 195 başvuru yapıldığını ve 12 tasarımı ödüllendirildiğini belirterek, “Yarışmamız hedefine ulaşıyor. Üniversitelerimiz ve öğrencilerimiz sektörümüzün ülke ekonomisi için öneminin farkındalar. Hepsini endüstrimize güç katmanın heyecanı içinde görüyoruz. Ancak sektörü daha rekabetçi yapabilmenin yolu katma değerli ürünlere yönelmekten geçiyor. Bu yüzden biz de bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada ödül sayısını 24’e çıkarma kararı aldık. Eminim ki, bu yıl değerli öğrencilerimiz çok daha fazla projeyle yarışmamıza ilgi gösterecekler” diye konuştu.

ÜNİVERSİTELER TEK TEK ZİYARET EDİLDİ

Üniversitelerin güzel sanatlar, mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan öğrencileri, okullarına üç boyutlu tasarım makinası kazandırmaları için yarışmaya davet eden Abdullah Tever; yarışmayı tanıtmak amacıyla bu yıl Düzce, Gazi, İTÜ, İzmir Yüksek Teknoloji, Marmara, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, ODTÜ, Atılım, Bahçeşehir, Doğuş, Eskişehir Anadolu, Haliç, Işık, Arel, Bilgi, İzmir Ekonomi, Kadir Has, Melikşah, Okan, TOBB ETÜ, Yaşar, Yeditepe ve Amasya üniversitelerini tek ziyaret ettiklerini söyledi.

Abdullah Tever, bu yıl gerçekleşecek III. Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması’na son başvuru tarihinin 28 Şubat 2014 olduğunu hatırlattı.

Ambalaj sektörünün gelişimine destekte bulunmayı ve tasarımın sektör için önemini vurgulamayı amaçlayan yarışma; İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde; Akdeniz, Ege ve Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri, Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin katkıları, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin izin ve destekleriyle düzenleniyor.

Yer        : Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi – Kabataş

Tarih     : 19 Şubat 2014, Çarşamba

Program 

12:00 – 12:30      Karşılama ve kokteyl

12:30 – 13:00     Konuşmalar ve plotterin teslim töreni

Öğle yemeği

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler