Connect with us

GERİ DÖNÜŞÜM

Yeni nesil Pritt stick yapıştırıcı tüketicilere daha fazla sürdürülebilirlik sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Bir Henkel markası Pritt stick, yeni nesil, tüketicilere eskisinden de çok doğallık ve yüksek performanslı çözüm ile birlikte gelişmiş sürdürebilirlik sunuyor. Daha da optimize edilmiş formülasyon, bünyesinde su dahil %97 doğal içerik barındırırken, stick ambalajı %65’e kadar ileri sanayi geri dönüştürülmüş plastik içeriyor. 3 farklı boyda sunulan tamamen geri dönüştürülebilir ürünler, çocuklara ve ebeveynlerine el işi projeleri için evde veya okulda güvenli ve güçlü çözümler sunuyor.

1969’da icat edilişinden bu yana Pritt stick dünyanın her yerinden sayısız çocuğun yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini el işlerinin büyüsü ile gerçeğe dönüştürmesini sağladı. Henkel son yıllarda artan ürün güvenliği ve sürdürülebilirlik taleplerini her zaman öngörerek ve karşılayarak ikonik ürününün kalitesini ve formülasyonunu sürekli olarak geliştirmiştir. Sürekli olarak kendini yenilemeye ve markanın merkezindeki çocuklara odaklanmaya dayanan Pritt stick, bugün birçok ülkede stick yapıştırıcı denince akla gelen markadır.

Henkel Pritt Uluslarası Marka Müdürü Ilaria Paulon “Pritt stick bizim tüketici yapıştırıcılarımızda temel ürünlerden biri, pazardaki lider konumunu güçlendirmek ve genişletmek bizim süregelen arzumuzdur” dedi. “Yeni formülümüz ile dünya genelinde, müşterilerimize, güvenli ve sürdürülebilir tüketici ürünlerine yönelik artan talebe yanıt veren taze ve modern bir yaratıcılık deneyimi sunmak istiyoruz. Performanstan ödün vermeden daha doğal formülasyonumuzu sunarken aynı zamanda önemli miktarda plastiği ileri sanayi geri dönüştürülmüş plastikle değiştirmekten gurur duyuyoruz.”

%97 doğal içerik

Pritt, %90 doğal içeriğe ulaşan patates nişastası ve şekere dayanan güvenli ve güçlü formülü sayesinde uzun yıllardır pazarda benzersizdir. 2020’de Pritt ürün geliştirme ekibi

, bilinen mukavemetini ve yüksek yapıştırma gücünü korurken, %97 doğal içerik seviyesine ulaşarak daha da ileri gitmeyi başardı. Pritt stick yapıştırıcı, güçlü bir ilk yapışma sağlamaya devam eder, yeniden konumlandırmaya izin verir ve malzemelere uzun süreli bir yapışma sağlar. Ayrıca ürünlerin formülasyonundaki su miktarı rakiplerine göre daha düşük olduğu için kağıdı kırıştırmaz ve kalıcı sonuç sağlar.

Geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler

Yeniden lansmanla birlikte şirketimizin 2025 paketleme hedefleri doğrultusunda Pritt stick serisinin sürdürülebilirliğini de önemli ölçüde artırıyor. Yeni stick yapıştırıcı blister ambalajı tamamen geri dönüştürülmüş plastikten üretilmiştir – ürünlerin işlevselliğini ve performansını sağlamak için yalnızca kapak ve çevirme mekanizması hala işlenmemiş plastikten yapılmıştır. Yeni ambalaj konsepti, ürün boyutuna bağlı olarak ileri sanayi geri dönüştürülmüş malzemelerin %65’ine kadar kullanılmasını sağlıyor. Ek olarak, stick boşken tüm malzemeler tamamen geri dönüştürülebilir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler